SEE Teater esitleb: Pitka pink

Sisestatud: 25.03.2013

Lavastus „PITKA PINK“ etendub 27. märtsil kell 19 Haapsalu Kaubamaja II korrusel.

Haapsalu Linnavalitsuse ettevõtmisel kaunistasid möödunud suvel Prommenaadi nimeliste mälestustahvlitega valged pingid. Pinki koos mälestustahvliga saab tellida igaüks ja käesoleval suvel ilmestavad nad linnapilti juba rohkemates linna paigus.

 

Kuna kaunid valged pingid leidsid endale „talvekorteri“ Haapsalu Kaubamaja II korrusel, endises Kriisimarketi ruumides, siis SEE Teater loomingulisel juhil sündis idee etendada erinevaid eluloolisi lugusi läbi lavastuste sarja „Haapsalus helisevad pingid“. Tänu Haapsalu Tarbijate Ühistule on sündinud esimene lugu.

 

Seoses uue tähtpäeva „Priiuse taaspõlistamise päeva“ tähistamiseks ning samuti Rahvusvahelise teatripäeva tähistamiseks valiti  „PITKA PINK“. Johan Pitka elas ja suri nõnda, et tema elu kui ka surm muutusid legendiks. Tema vaprad meresõitja teod, sõjamehe meelekindlus, organisaatori andekus, eetiline kompromissitus ning vastupanu viimase hetkeni on eesti ajalukku läinud tegelaste seas ainulaadne. Rahvas armastas teda, võimukandjad kartsid. Lavastuses kasutatakse ka kroonikakaadreid.

 

Lavastus „PITKA PINK“ etendub 27. märtsil kell 19 Haapsalu Kaubamaja II korrusel.

 

 

Stsenarist-lavastaja: Marina Sillaste

Muusikaline kujundus: Kadri Kelner

Valgustehniline kujundus: Tiit Maivel

Nimiosas: Indrek Pangsepp ja Mattias Muld

Osades: Meeli Piirikivi, Mare Laide, Tiina Leesik, Arved Alas, Elmo Meijel, Hannes Loss, Roman Sultangirejev ja Haapsalu Muusikakooli õpilased.

 

Pääse: 3€ / õpilased 2 €. Müügil kohapeal enne algust.

 

NB! Kohtade arv piiratud!

Info: see@seeteater.ee

47 33203, 56698144

 

 

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele