Üleskutse mälestuslõkete süütamiseks

Sisestatud: 25.03.2013

Velise Kultuuri ja Hariduse Selts Raplamaal kutsub kõiki hea tahtega kaaskodanikke- nii suuri kui väikseid, samuti seltse ja ühinguid oma osalemisega toetama-jätkama Suurel reedel, 29.märtsil 2013 Lennart Meri mälestusüritust.

 

 Selleks süütame mälestuslõkked või märgutuled /lapiküünlad/oma jaanitule kohtades, külaplatsidel, linnustes või teistes väärikates kohtades,  mis paiknevad võimalikult lähedal mõttelisele joonele Ebavere mäe ja Kaali järve vahel – seega oletatavale Kaali meteoori ehk Tarapita teekonnale. Seda joont võib teisiti kutsuda ka    Suure Lennu kaareks või Tulede teeks.

    Ebaverest alates kulgeks kaar Järvamaal  Järva-Jaani kohal üle Purdi  ja Lõõla küla.       Raplamaal leiab neid paigad, kui ühendada kaardil joonega Lelle alevik ja Lihuveski sild Raikküla vallas ning Avaste mägi Vigala vallas

     Lõuna-Läänemaad läbiks tuledekett siis joonel Avaste mäest läbi Lõo küla Puhtu poolsaarele Virtsu kanti.

     Enne Saaremaad trehvab teekond Viirelaidu ja Võisilma Muhu lõunarannal. Saaremal jäävad joone alla Pöide valla külad   , Laimjala valla Audla-Ridala kohal jätkub  tee Kaali suunas otse üle Valjala kandis  paikneva  põliste linnusevallide.

Velise-Valgu kandi rahvas teeb tuld seekord   Aravere külas Sikenda talu maadel oja kaldanõlval      reedel   29.märtsil 2013          üks tund enne  päikese loojangut. (kell 17.57)   KAASA HEA TUJU ja Vahvad   PÄRIMUSLOOD!              Kohtumiseni Tulede Teel!

KÕIGIL TULETEEL osalenutel on nüüd võimalik jätta jälg kaardile http://www.muinastuled.ee/tule-mere-aarde/tuletee-kutse

 Algatajateks olid 2006 .a kevadel   Pandivere Arenduse ja Inkubatsioonikeskusest Aivar Niinemägi,  Väike-Maarja Vallavalitsus Lääne-Virumaalt ja Kaarma Vallavalitsus   Saaremaalt.

Velise Kultuuri ja Hariduse Selts

Velise Muinsuskaitse Selts

Eesti Looduskaitse Seltsi

  Märjamaa osakond

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele