Verekeskus kutsub Lihula doonoripäevale 25. märtsil

Sisestatud: 20.03.2013

Verekeskus ootab nii uusi kui ka püsidoonoreid verd loovutama Lihula kultuurimajja 25. märtsil kell 11.00-15.00.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp avaldas lootust, et viirusteperiood on nüüdseks möödas ning kohtume seekord paljude tublide ja tervete Lihula ja Läänemaa doonoritega.

 

„Meil on väga hea meel üle pika aja Lihulasse tulla ja loodame, et ka doonorid on meid oodanud,“ ütles Lomp. „Iga doonor on meile väga väärtuslik.“

 

Viimati käis Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus Lihulas 26. novembril, mil doonoripäeva külastas 52 inimest, kellest verd annetas 44 ja esmaseid doonoreid oli kuus.

 

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta.

 

Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada.

 

Lisainfot saab verekeskuse kodulehelt www.verekeskus.ee ja Facebooki fännilehelt “Doonorid ja Sõbrad”.

 

 

 

 

Kaidi Kasenõmm

Kommunikatsioonispetsialist

SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Verekeskus

Tel: 6173 022, 5806 4822

kaidi.kasenomm@regionaalhaigla.ee

 

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele