Loodi katusorganisatsioon Läänemaa käsitööorganisatsioonidele — Läänemaa Käsitöö Liit

Sisestatud: 15.03.2013

Veebruari lõpus ühinesid Läänemaal käsitöö alal tegutsevad ettevõtjad, mittetulundusühingud ja seltsingud mittetulundusühinguks Läänemaa Käsitöö Liit.

 

Ühise liidu loomise idee kasvas välja veebruari alguses kultuurikohvikus toimunud kokkusaamiselt.

 

Loodud ühingu eesmärgiks on Eesti ja Läänemaa algupärase rahvakunsti väärtustamine, käsitöö traditsioonide hoidmine ning arendamine. Läänemaa käsitöö turundamine, tootearenduse ning toodete tunnustamise korraldamine. Läänemaa käsitöö tegijate koondamine, ühiste turustusvõimaluste leidmine, temaatilise info levitamine ning vahendamine, koolitustegevuse korraldamine ning selleks maakondliku võrgustiku loomine.

 

Ühingu asutajaliikmete hulgas on ka Haapsalu Kutsehariduskeskus ning Tallinna Ülikooli Haapsalu Kolledž.

 

Esialgu on tegevusvaldkonnad jaotatud kolmeks suunaks, millest igaühega hakkab tegelema vastav töörühm. Tootearenduse, käsitöö kvaliteedi ning koolituste korraldamise töörühma juht on Marju Heldema; turunduse, müügi ja müügikorraldusega tegeleb Raul Sasi juhitav töörühm ning teabe ning infoga seotud töörühma juhib Kaire Tammet.

 

16. aprillil kell 16 toimub Haapsalu Kutsehariduskeskuses Läänemaa Käsitöö Liidu üldkoosolek, kuhu kõik huvilised on oodatud kuulama ja kaasa rääkima.

 

Üldkoosolekul saab täpsemat teavet ühingu tegevuskava ning arenguplaanide kohta

Ootame organisatsiooniga liituma käsitöö ettevõtteid, mittetulundusühinguid ning seltsinguid, kes on huvitatud Läänemaa käsitöö edendamisest, kvaliteedist, tootearendusest, ühiste müügikanalite ja turustamisvõimaluste leidmisest ning kes on valmis aktiivselt panustama ühise eesmärgi nimel.

 

Kaire Tammet

56 616 307

kaire@puise.ee

 

 

 

 

 

 

 

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele