Läänemaa kooliteatrite festivalil valiti parimaid

Sisestatud: 11.03.2013

Neljapäeval, 7. märtsil Haapsalu kultuurikeskuses peetud 12. Läänemaa kooliteatrite festivali žürii otsustas seekord saata üle-Eestilisele festivalile esindaja igast vanuserühmast.

Algklasside riigifestivalil 10.–11. mail Abjas esindab Läänemaad Haapsalu muusikakooli teatriklassi I kursus lavastusega "Vahva rätsep". Keskastmes võistleb 26.–27. aprillil Orissaares Lihula gümnaasiumi näitetrupp lavastusega "Roosalinde saatus". Gümnaasiumiastme riigifestivalil 12.–14. aprillil Jõgeval esindab Läänemaad Haapsalu gümnaasiumi teatritrupp "Või midagi sellist" lavastusega "Pearätt ehk Hijab", mille autor ja lavastaja Karel Rahu krooniti ka festivali parimaks lavastajaks.
 
Parimateks näitlejateks kuulutati Laura Pärnpuu ja Erik Mikkus Lihula gümnaasiumist, parimateks kõrvalosatäitjateks Rebeka Pook ja Eete Rajasalu Haapsalu gümnaasiumi 4.–5. klassi näiteringist ning Siim Jürise Haapsalu muusikakooli teatriklassi III kursuselt. Algklasside parima näitleja preemia sai Mattias Muld Haapsalu muusikakooli teatriklassi I kursuselt.
 
Žürii eripreemia pälvis Kinne-Riin Reest Noarootsi gümnaasiumist läbitunnetatud teksti ja mängu eest.
 
Hea ansamblitöö eripreemia andis žürii Haapsalu gümnaasiumi trupile.
 
Kõrvalosatäitjate eripreemiad pälvisid kõik 13 Wiedemanni gümnaasiumi Waggish Groupi liiget, kelle ühtse mängu tõttu ei osanud žürii kedagi eelistada: Liis Paeste, Kristina Naudi, Cärol Elias, Ann Lember, Egle Madi, Markus Sein, Kenneth Rivis, Alar Alp, Sander Kruus, Karl Jürgen Jürman, Bosse Sool, Karl-Erik Illik, Leonid Bragin.
Waggish Group sai ka žürii eripreemia pikaajalise ja tulemusrikka töö eest – praegused lõpuklassi noored on festivalil osalenud 7. klassist peale.
 
12. Läänemaa kooliteatrite festivalil osalesid:
 
Haapsalu sanatoorse internaatkooli näitering
“Koerte kohus” (Harri Jõgisalu)
Lavastaja Ülle Ehala
 
Haapsalu gümnaasiumi 4.–5. klassi näitering “Me proovime olla”
“Printsessi mäng” (autor Silvia Soro)
Lavastaja Janari Schvede
 
Haapsalu muusikakooli teatriklassi I kursus
"Vahva rätsep" (vendade Grimmide ainetel Marina Sillaste)
Juhendaja Marina Sillaste
 
Lihula gümnaasium
“Roosalinde saatus” (Ain Kaalep)
Lavastaja Hilje Tammaru
 
Haapsalu gümnaasiumi teatritrupp “Või midagi sellist”
“Pearätt ehk Hijab” (Karel Rahu)
Lavastaja Karel Rahu
 
Noarootsi gümnaasiumi teatritrupp “Peast põrunud”
“Varjude tagant homsesse ei astu kõik” (Kinne-Riin Reest)
Lavastajad Kinne-Riin Reest ja Ülle Schönberg
 
Haapsalu muusikakooli teatriklassi III kursus
“Raha!!!” (ühistöö)
Lavastajad Marina Sillaste ja Ahti Puudersell
 
Wiedemanni gümnaasiumi Waggish Group
“Ärge ajage mulle pada” (omalooming)
Lavastajad Triin Jugapuu, Mairi Grossfeldt
 
 
Žürii:
Eesti harrastusteatrite liidu tegevjuht esimees Kristiina Oomer (esimees)
näitleja ja lavastaja Raul Tammet
teatrisõber Krista Kumberg
 

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele