Kiisler: omavalitsusreformi aluseks saavad regionaalsed tõmbekeskused

Sisestatud: 06.03.2013

Regionaalminister Siim Kiisler tutvustas täna omavalitsusreformi elluviimise kava, mis viiakse läbi tõmbekeskuste mudeli alusel. Iga maakonna tõmbekeskused on koostöös kohalike omavalitsustega plaanis välja valida selle aasta suveks.

 

„Meil tuleb keskenduda regionaalsete keskuste arendamisele ning iga omavalitsuse südameks peab olema üks selline keskus, mis inimeste igapäevases elukorralduses ka tegelikult olulist rolli mängib. Uued omavalitsused peavad kokku langema enamiku seal elavate inimeste toimepiirkondadega – see on ala, kus inimene elab, töötab ja oma vaba aega veedab,“ rääkis minister tänasel pressikohtumisel. Tema sõnul valitakse iga maakonna tõmbekeskused välja koos kohalike omavalitsuste ja KOV liitudega, suunised selleks töötab välja regionaalministri valitsemisala. „Kindlasti on kõik tänased maakonnakeskused tõmbekeskused, kuid enamasti on igas maakonnas veel mõni,“ lisas Kiisler.

 

Regionaalminister on seisukohal, et omavalitsusreformiga tuleb edasi liikuda samm-sammult, kaasates kõiki osapooli. „Samas tuleb olulised riiklikud otsused teha ja raamistik kokku leppida võimalikult kiiresti, et omavalitsustel oleks piisavalt aega teha ettevalmistusi,“ rääkis ta. Plaani kohaselt võtab Riigikogu seaduseelnõu koos tõmbekeskuste nimekirjaga vastu aasta lõpuks. Seejärel valivad omavalitsused välja, millise tõmbekeskusega nad ühineda soovivad ning 2017. aasta valimised toimuvad loodetavasti juba uutes omavalitsusüksustes.

 

Maakondades hakkab protsessi vedama omavalitsusreformi projektijuht Sulev Valner, kes arutab igas maakonnas omavalitsusjuhtide ja ekspertidega läbi ja lepib kokku selle maakonna tõmbekeskused. Omavalitsusreformi elluviimise kava ja tänase pressikohtumise ettekanne on kättesaadav koduleheküljel http://tinyurl.com/c47vp2m.

 

Lisainfo:

 

Sulev Valner omavalitsusreformi projektijuht sulev.valner@regionaalminister.ee ja telefon 530 79 322

 

Kaili Uusmaa siseministeeriumi kommunikatsiooniosakonna pressinõunik kaili.uusmaa@siseministeerium.ee, 612 5031, 50 87370

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele