Vormsi kultuuripäev 2013

Sisestatud: 05.03.2013

9. märtsil korraldatakse Vormsi saarel Vormsi Lasteaed – Põhikooli, mitme ühingu ja paljude vormsilaste koostöös kuuendat korda ülesaareline üritus, mille eesmärgiks on Vormsi kultuuripärandi tutvustamine, väärtustamine, säilitamine ja edendamine ning läbi ühise tegevuse kogukonna tugevdamine.

I kultuuripäev keskendus saare ajaloole, II teemaks oli käsitöö, III elulaad ja keskkond, IV kultuuripäeva läbivaks teemaks oli muusika ning sellega pandi alus Vormsi muusikafondile, V kultuuripäeva teemaks oli koduküla. Sel aastal räägime Vormsi hariduselust.

Vormsi kultuuripäev 2013

Vormsi hariduselu toimub laupäeval, 9. märtsil Vormsi rahvamajas.

Põhjuseid hariduse teema valikuks oli mitmeid, sealhulgas see, et 2013 aastal täitub 140 aastat ajast, mil misjonär Lars Österblomi eestvõttel avati saarel esimesed koolid ning, et 2012 aasta novembris möödus 75 aastat ajast, mil saarel hakati kooliharidust andma, äsjavalminud Hullo koolimajas, kus toimub õppetöö tänaseni.

VI haridusteemalise kultuuripäeva eesmärgiks on tunnustada Vormsi lasteaiast ja koolist sirgunud lapsi ja noori ning tutvustada ka laiemale ringile nende loomingut, väärtustada kogukonna rolli ja koostööd saare hariduselu paremaks korraldamisel, meenutada ja saada uusi teadmisi Vormsi koolihariduse kujunemisest ja silmapaistvatest haridustegelastest saare ajaloos, anda ülevaade Vormsi eilsest ja tänasest koolielust ning lasteaed - põhikooli tulevikust, rääkida pärandkultuurist ja selle rollist kultuurilise identiteedi loojana koolis, arutada ühiste väärtuste üle.

Kultuuripäeva raames alustame

Vormsi pärandi nimistu koostamisega. Esialgset nimistut tutvustatakse kultuuripäeval ja seda täiendatakse päeva jooksul, ühiste väärtuste üle arutades, saades nii mõtteid pärandi elushoidmiseks, väärtustamiseks. (Lisainfo elle@vormsi.ee, tel. 517 4811).

Ka sel aastal on kultuuripäeval traditsiooniline Vormsi oma toidu tutvustus. Kultuuripäevalised, tooge teistelegi maitsta huvitavaid pirukaid, hoidiseid või muud toite, mille retseptid on päritud vanematelt põlvedelt või mis kasutavad hästi ära saare looduse ande (Lisainfo Lia tel. 5241887).

Kultuuripäeva muusikaosa on seekord pühendatud Cyrillus Kreegi pärandile ja tema tegevusele eestirootsi aladel, milles on tähtis osa nii eestirootslaste I laulupeol kui kogutud vaimulikel rahvaviisidel.

Õhtul on kavas kontsert ansamblilt “Linnamuusikud”. Esitamisele tulevad rahvapärased koraalid.

Sissejuhatuse koraali kui hümnilaulu sisulisest tähendusest ja folkloorse kujundikeele olemusest ning tähtsusest teeb muusik Taivo Niitvägi. Enne igat laulu tehakse antud laulu teemal väike seisundiline analüüs nii tekstist kui meloodiakeelest lähtuvalt.

Nii päevasele üritusele kui õhtusele kontserdile on korraldatud transport. Oma transpordisoovist palun andke teada Jonnele tel. 53404211.

Kultuuripäeva täpsem kava

Jääme ootama teie, vormsilaste ja Vormsi sõprade kaasaaitamist ja osalust.

Lisainfo rumpomae@gmail.com, tel. 506 0745
Vormsi kultuuripäev 2013 korraldajad

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele