Päästekomandode õppeklassid täituvad algklasside lastega

Sisestatud: 05.03.2013

Päästeameti koolitus “Tean tulest. Lapsed komandos õppimas” sihtgrupiks on üldhariduskoolide 1. - 3. klasside õpilased. Selle eesmärk on võimaldada lastele mõeldud õpe võimalikult reaalses keskkonnas.

 

 

Koolituste käigus räägitakse lastele, mis juhtub siis, kui süüdatud tikk kukub maha, põlev küünal on asetatud ebakindlale alusele, ahjul on praod või pliidil on läinud kõrbema toit.

Laste õpetamisel panevad päästjad rõhku eelkõige nende teadmiste jagamisele, mis on õpilastel nõrgemad. Igas Eestimaa paigas võetakse luubi alla just need teemad, millest selle piirkonna lastel vajaka on. Kõik koolituse teemad proovivad lapsed läbi praktiliselt, et nad reaalses olukorras oskaksid vastu võtta õige otsuse. Ohuolukorrad on võetud laste igapäevaelust – küünlad, tikud, elektrijuhtmed, ahjud jne. Kui laps oskab õpitut igapäevaeluga seostada, on õppetöö palju tulemuslikum.

Lastele antakse koju kaasa ka ülesanne joonistada koos perega oma kodu evakuatsiooniplaan. Uuringud näitavad, et enamik Eesti peredest ei räägi kodus õnnetuse korral käitumisest.

Kuidas osaleda?

Koolidel, kes soovivad lastega komandosse tulla soovitame ühendust võtta ja sobiva aja leidmiseks registreerida vastava komando pealiku juures:

Haapsalu – Andres Kaljura  mob. 5068525,

Lihula – Mikk Luuk mob. 5157566,

Risti – Andres Liiv, mob. 5278428,

Nõva – Peeter Jõgar, mob. 57570528,

Vormsi – Ahto Kokk, mob. 53001306.


Täpsema infot projekti kohta saab Maie Mitsurinalt tel. 47 25 102, mob. 5160125.

 

 

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele