Noorte arenguprogramm ENTRUM kutsub Läänemaa noori ettevõtlusprogrammiga liituma

Sisestatud: 04.03.2013

ENTRUM Põhja-Eesti 2013/2014 hooaeg stardib ametlikult septembris, kuid SA Entrum tegevjuhi Darja Saare sõnul on Läänemaa 9.-12. klasside üldhariduskoolide ja kutsekoolide õpilastel mõtet oma järgmisel õppeaastal programmis osavõtu plaanid juba praegu paika panna, sest huvi programmi vastu on suur ning õppekohtade arv on piiratud. Järgmisel hooajal osaleb programmis kokku 600 noort Harjumaalt, Läänemaalt, Raplamaalt ja Järvamaalt.

ENTRUM inkubatsiooni- ja koolitusprogrammi on noorte poolt oodata üle 200 ettevõtliku idee.

 

Esimese tutvustusüritusena tutvustas ENTRUM Läänemaa noorte infomessil “Oma Rada” oma Põhja-Eesti hooaja 2013/2014 võimalusi.

 

„Ei ole oluline, kas sul on praegu ideid või mitte. Peamine on, et sul oleks soovi täiega elada, tegeleda tulevikus pühendunult just sellega, mis sind tõesti köidab, panna proovile kogu oma energia ja unistused ning olla valmis põnevateks kohtumisteks, uuteks kontaktideks ja kogemusteks, mis viivad sind elus edasi. Oleme orienteeritud just maakondades elavates noortes ettevõtliku hoiaku kujundamisele ning selle realiseerimiseks vajalike teadmiste ja oskuste õpetamisele ning nende integreerimisse ettevõtjate keskkonda. Sellega tahame anda kodumaale juurde ettevõtlikke noori, kes viiksid Eesti ühiskonda ja majandust edasi ka rahvusvaheliselt. Seetõttu tahame varakult need võimalused noortele nähtavaks ja kättesaadavaks muuta, mis on ka Läänemaa infomessil osalemise põhjuseks,“ selgitab Saar.

 

„Meil on väga hea meel, et ENTRUM Läänemaale jõuab, sest see programm on parim, mida ettevõtlikkuse vallas Eesti noortele momendil pakutakse. Kuna noorte ettevõtlikkuse ja ettevõtluse teema on üks  Läänemaa prioriteete, siis võtame ENTRUM-ist maksimumi ning kindlasti anname omalt poolt ka palju vastu. Hea meel on sellest, et Läänemaa noored saavad programmi raames koostööd teha teiste maakondade noortega ning oma heade ideedega vabariigi tasemele silma paista,“ ütles Läänemaa Arenduskeskuse esindaja ja ENTRUM-i Läänemaa maakondlik koordinaator Cynne Põldäär.

 

ENTRUM on Eesti Energia algatatud ja koostöös Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumiga ellu viidav üleriigiline noorte ettevõtlikkuse arendamise programm. ENTRUM on kaheaastase tegutsemise jooksul arendanud ettevõtlust rohkem kui tuhandes noores. Ida-Virumaa ja Lõuna-Eesti noored on programmi raames ellu toonud 346 sotsiaalse ettevõtluse, tehnoloogia, öko- ja loomemajanduse valdkonna projekti, millest mitmed tegutsevad tänaseni.

 

ENTRUM programm on pärjatud Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi konkursil 2011. aasta parimaks ettevõtluse edendajaks, Rootsi Äriauhinna

2011 konkursil parimaks sotsiaalselt vastutustundliku ettevõtluse algatuseks ja EMSL 2011. aasta konkursil parimaks kodanikuühiskonna ärisektori algatuseks.

 

 

Lisainformatsioon:

 

Grete Roždestvenski

Pressiesindaja

SA Entrum

+372 53461506

grete@entrum.ee   

 

Cynne Põldäär

ENTRUM-i Läänemaa maakondlik koordinaator

+ 372 56214386

cynne@lak.ee

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele