Maavalitsuses alustab tööd Europe Direct’i Läänemaa teabekeskus

Sisestatud: 01.03.2013

Keskuse eesmärgiks on pakkuda üldist teavet Euroopa Liidu kohta. Europe Direct´i teabekeskused on ellu kutsutud Euroopa Komisjoni poolt ja vahendavad nii Euroopa Komisjoni kui Euroopa Parlamendi informatsiooni. Teabekeskused tegutsevad kõigis Euroopa Liidu liikmesriikides.

2012. a lõpul Euroopa Komisjoni poolt läbi viidud teabekeskuse teenusepakkujate konkursil osutus edukaks Lääne maavalitsus, kes pakub nimetatud teenust alates 1. jaanuarist 2013 kuni 31. detsembrini 2017. Eestis tegutseb kokku üheksa teabekeskust: Hiiumaa, Saaremaa, Jõhvi, Läänemaa, Lääne-Virumaa, Põlvamaa, Pärnumaa, Valgamaa, Viljandimaa ja Võrumaa.

 

Europe Direct`i Läänemaa teabekeskus asub Lääne maavalitsuse II korrusel ja on avatud maavalitsuse tööajal esmaspäevast neljapäevani kell 8-17 ja reedeti kell 8-15.45. Teabekeskuses on võimalik kasutada arvutit Euroopa Liidu kohta info hankimiseks ning tutvuda erinevate Euroopa Liidu teemaliste infomaterjalidega.

 

Teabekeskuse tööd koordineerivad maavalitsuse töötajad Kristi Erkmann ja Merle Mäesalu, kes aitavad leida vastuseid Euroopa Liitu puudutavatele küsimustele.Teabekeskusega saab ühendust võtta helistades numbrile 472 5610 või e-posti euroinfo@lmv.ee teel.

 

Teabekeskus korraldab koos partneritega maakonnas erinevatele sihtgruppidele üritusi ja tegevusi. 2013. aastal viiakse läbi noortele valede valikute vältimise projekt, osaletakse tervisekonverentsi korraldamisel, korraldatakse Euroopa päev, antakse välja trükis Euroopa Liidu toetuste ja Läänemaa majanduse ülevaatega, korraldatakse koolitusi ja seminare.

 

Europe Direct’i Läänemaa teabekeskus avatakse pidulikult 8. mail 2013.

 

Teabekeskuste tegevust rahastab Euroopa Komisjon, kaasrahastajaks on Riigikantselei.

 

Kristi Erkmann

Kultuurinõunik

Lääne maavalitsus
Tel 472 5648, 528 8593

E-post Kristi.Erkmann@lmv.ee

www.laane.maavalitsus.ee

www.laanemaa.ee

 

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele