Tagasi kooli nädal HKHK-s

Sisestatud: 25.02.2013

“Tagasi kooli” algatuse eesmärk on aidata kaasa koolide ja ülejäänud ühiskonna vahelise koostöö suurenemisele, et õpetajad ja külalisõpetajad viiksid koos õpilastega koolikeskkonnas ellu ideid, mis loovad õpilastele tähendusrikkamat õppimist ning arendavad ka neid ennast. Sel aastal toimub "Tagasi kooli" fookusnädal 25.veebruarist 1.märtsini, kuid külalisesinejaid võib tundidesse kutsuda ka aastaringselt. Haapsalu Kutsehariduskeskus võtab "Tagasi kooli" tegevustest osa sel aastal esmakordselt.


logo

Esmaspäeval, 25.veebruaril kell 12.45 jagab majutus-toitlustusvaldkonna õpilastele kohvitarkusi Tallinna restorani „Lusikas“ kohvimeister Paap Pihelgas ning räägib olulistest asjadest tööelus.

Paap Pihelgas lõpetas HKHK-s koka eriala 2008.a. Juba kooli ajal oli Paap edukas mitmetel kutsevõistlustel: Noor teenindaja tiitlid vabariiklikel kutsevõistlustel ja Toidumessil; hõbemedal Iirimaal toimunud toitlustuse ja teeninduse võistlustel; kolmas koht vabariiklikel kokkade kutsevõistlusel. Eesti Baristade Meistrivõistlustel saavutas Paap Pihelgas Eesti Meister 2011 tiitli ja osales ka Euroopa Meistrivõistlustel. 

Töökohad:
- Restoran „Öö“
- Restoran „Balthasar“
- Kohvik „Komeet“
- Kohvik „Gourmet Coffee“
- Restoran „Lusikas“

Teisipäeval, 26.veebruaril kell 14.00 viib Euroskills 2012 kokavõistluste kuldmedali võitja ja restorani „Tchaikovsky“ kokk Krestina Õun kooli sööklas läbi praktilise tunni ja näitab, mida ta kooli lõpetamise järel juurde on õppinud.

Krestina Õun lõpetas HKHK-s koka eriala 2011.a. Kooli ajal saavutas Krestina mitmeid auhinnalisi kohti kokavõistlustel: Nooruslik kevad 3. koht. , Toidumessil Noorkoka võistlustel 1 koht, esindas Eestit kutsemeistrivõistlustel Worldskills 2011 Londonis, kus saavutas 12. koha ja Belgias kutsemeistrivõistlustel Euroskills 2012, kus saavutas kuldmedali.

Teisipäeval, 26.veebruaril kell 12.45 räägivad oma tegemistest peale kooli lõpetamist HKHK kodumajanduse ja abikoka eriala vilistlased Koit Kolga ja Anu Säär.

Koit ja Anu lõpetasid kodumajanduse eriala 2011.aastal ja kohe seejärel läbisid ka 1-aastase abikoka õppekava, mille lõpetasid 2012.a. kevadeks.

Esmaspäeval, 4.märtsil kell 12.45 räägib toitlustus- ja majutusvaldkonna noor asjatundja Meri-Kai Pihelgas sellest, mida ta on teinud kutsehariduskeskuse lõpetamise järel.

Meri-Kai Pihelgas lõpetas HKHK 2009.a. majutusteeninduse erialal. Juba kooli ajal saavutas ta edu mitmetel kutsevõistlustel: pronksmedal AEHT rahvusvahelistel kutsevõistlustel toateeninduses, III koht Noor Teenindaja võistlustel Toidumess 2009. Pärast kooli lõpetamist otsustas Meri-Kai õppima asuda Taani, kus õppis 3 aastat University CollegeNordjylland’is hotelli- ja restoranijuhtimise erialal .

Töökohad: 
- Haapsalu Kuursaali suvekohviku juhataja
- Restoran "Vapiano"

Arvutiõpilastele tulevad rääkima oma tegevustest peale kooli ning viivad õpilastega läbi praktilisi ülesandeid Taavet Evert, Ahti Kokla, Kristjan Toots, Kristjan Hiis ja Oscar Tirman.

Esmaspäeval, 25.veebruaril kell 12.45 esineb õpilastele Tallinna Tehnikaülikooli üliõpilane Kristjan Toots.

Taavet Evert lõpetas HKHK arvutiteeninduse eriala 2010. aastal ja töötab praegu arvutitehnik-elektroonikuna firmas Arvutitehnik OÜ Tallinnas. Ahti Kokla lõpetas kutsehariduskeskuse2011.aastal ning on praegu klienditoe spetsialist Linxtelecom Estonia OÜ-s. Kristjan Hiis ja Kristjan Toots lõpetasid HKHK 2011.a. Kristjan Toots õpib hetkel Tallinna Tehnikaülikoolis. Kristjan Hiis töötab Delfis ja õpib Tallinna Infotehnoloogia Kolledžis. 2010.a. saavutas ta vabariiklikel infotehnoloogia kutsevõistlustel alamkategoorias Linuxi spetsialist II koha. Oscar Tirman Lõpetas HKHK 2010.a. ja töötab Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arendusosakonna kasutajate ja seireosakonna juhtivoperaatorina.

Tekstiilitöö õpilastele kõneleb vilistlane Heli Nurges enesekindlusest käsitöövaldkonnas, mida andis talle õppimine Haapsalu Kutsehariduskeskuses.

Heli Nurges lõpetas tekstiilitöö eriala Haapsalu Kutsehariduskeskuses 2010.aastal. 2011.aastal andis ta välja raamatu Vääna mõisaproua pitsidest. Lähiajal on tal kavas avaldada raamat Ohtu küla taludes leiduvast vanemast käsitööst ning viia läbi käsitööpärandi päev.

Reedel, 8.märtsil tuleb loodusturismi korralduse õpilastele oma kooliteest ja tegevustest peale kooli kõnelema Jaan Laats.

Jaan Laats lõpetas loodusturismi korralduse eriala 2011. a. Lõpetamise järel jätkas õpinguid Mainor Ettevõtluskõrgkoolis ärijuhtimis- ja ettevõtluserialal, kõrvalerialana turismiettevõtlus. On koostanud äriplaani Lihula Õpikoja ja hosteli käivitamiseks ning saanud ettevõtlustoetust Eesti Töötukassast. Lihula Õpikoja eesmärgiks on loodusturismi, koolituste ja majutuse pakkumine Lõuna-Läänemaal nii Eesti kui rahvusvahelisele sihtgrupile.

Tisleriõpilastele tuleb esinema Tauri Voog firmast "AA Sisustusdetail".
Tauri lõpetas tisleri eriala HKHK-s 2010.a. Peale kooli valmistas ta algul mööblit Soomes, seejärel jätkas mööblivalmistamist Uuemõisa firmas "AA Sisustusdetail", kus ta on saanud valmistada mööblit muuhulgas ka renoveeritud Haapsalu Kultuurimajja ning Laine Spasse.

Jooksvalt täiendame kodulehte uute esinejatega ja infoga nende tegevuse kohta.

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele