Kiisler: Haapsalu raudtee annaks piirkonna arengule uue mõõtme

Sisestatud: 20.02.2013

Regionaalminister Siim Kiisleri kinnitusel annaks Tallinna ja Haapsalu vahelise raudteeühenduse taastamine piirkonna arengule kindlasti uue mõõtme, kuid sellele saab hakata mõtlema alles uue eurorahade perioodi kontekstis.

 

"Haapsalu puhul on üheks oluliseks küsimuseks ka kiire ja mugav ühendus Tallinnaga ja rongiliikluse taastamine annaks piirkonna arengule kindlasti uue mõõtme," rääkis Kiisler BNS-ile. "Selle pärast nägime eelmisel aastal valminud üleriigilises planeeringus ette ka rongiühenduse võimaliku taastamise ja trassikoridori reserveerimise."

Eelkõige tuleb sellele investeeringule Kiisleri sõnul mõelda siiski uue eurorahade perioodi kontekstis.

Järgmistel aastatel seisab tema sõnul ees võitlus maakonnakeskuste säilimise ja tugevdamise eest. "Peamine küsimus on töökohtades ja ühendustest – kuidas inimesed saaks teha sellist tööd, mis neile meeldib ja elada seal, kus neile meeldib," selgitas Kiisler.

Maakonnakeskuseid tuleb regionaalminstri sõnul paremini siduda ümbritseva piirkonnaga aga ka omavahel. "See tähendab paremaid teid, paremat ühistransporti."

Kiisleri erakonnakaaslane, Isamaa ja Res Publica Liitu kuuluv majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts rääkis tänavu jaanuaris Postimehele, et Riisipere–Haapsalu raudtee taastamine ei kuulu transpordiinvesteeringute prioriteetide hulka, sest raudteeliin ei tasu ennast ära.

Käesolevast aastast hakkavad Tallinn–Riisipere suunal sõitma uued elektrirongid, uuendatud raudteel on võimalik sõita kuni 120 kilomeetrit tunnis.

Kui võtta aluseks mullu lõppenud Türi–Viljandi lõigu uuendamine, siis võiks Haapsalu raudtee taastamine maksma minna 27 miljonit eurot, kirjutas leht.

Läänemaa omavalitsuste volikogud võtsid jaanuaris vastu ühispöördumise majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile, et avaldada toetust Riisipere-Haapsalu-Rohuküla raudteeühenduse taastamisele.

Raudteeühendus Haapsaluga katkes lõplikult 2004. aasta suvel, kui Riisipere-Haapsalu raudtee omanik Haapsalu Raudtee alustas liinil rööbaste ülesvõtmist. Haapsalu Raudtee lõpetas tegevuse, kuna kaubaveo maht oli väga väike.

Tallinna toimetus, +372 610 8863, sise@bns.ee

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele