Verekeskus kutsub Haapsalu doonoripäevale 26. veebruaril

Sisestatud: 20.02.2013

Verekeskus ootab nii uusi kui ka püsidoonoreid verd loovutama Haapsalu kultuurikeskusesse (Posti 3) 26. veebruaril kell 10.30-15.30.

Viimati käis Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus Haapsalus eelmise aasta lõpus 27. detsembril, mil doonoripäeva külastas tubli 137 inimest, kellest verd loovutas 126 ja esmaseid doonoreid oli 15.

„Loodame vaatamata gripilainele ka seekord Haapsalus näha tavapäraselt palju aktiivseid ja abivalmis doonoreid,“ sõnas Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp. „Ootame kõiki terveid Haapsalu ja Läänemaa inimesi doonoripäevale ja julgustame ka sõpru ning pereliikmeid endaga kaasa võtma!“

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18-60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta.

Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada.

Lisainfo www.verekeskus.ee ja Facebookis fännilehel „Doonorid ja Sõbrad“ www.facebook.com/DoonoridjaSobrad

Tule doonoripäevale ja tee elu suurim kingitus!

 

 

Kaidi Kasenõmm

Kommunikatsioonispetsialist

SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Verekeskus

Tel: 6173 022, 5806 4822

kaidi.kasenomm@regionaalhaigla.ee

 

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele