Hele Leek-Ambur pälvis Sotsiaalministeeriumi tunnustuse

Sisestatud: 19.02.2013

Täna toimus Estonia Talveaias esmakordselt Maakondlike Tervisedendajate tunnustamisüritus, kuhu oli kutsutud tunnustust saavad inimesed, maavanemad ja maavalitsuse tervisedendajad, Eesti Haigekassa ja Tervise Arengu Instituudi esindajad.

 

„Eestlased on üha enam teadlikumad tervislikest eluviisidest ning see teeb ainult rõõmu. Tervis on just üks selliseid valdkondi, millele panustades saavad inimesed oma elukvaliteedi parandamiseks ise palju ära teha,“ ütles sotsiaalminister Taavi Rõivas. „Tänavu tunnustasime just neid paikkonnas tegutsevaid tervisedendajaid, kes on tegelenud teadlikkuse tõstmisega toitumise ja liikumise valdkonnas. Aitäh siinkohal kõigile maavalitsustele, kes aitasid paljude tublide inimeste seast need kõige tublimad üles leida,“ lisas minister Rõivas tunnustusüritusel.

 

Iga aasta alguses edastab Sotsiaalministeerium maavalitsustele aasta prioriteetse teema, mis on aluseks maakonnas tunnustust vääriva inimese väljavalimisel. Tunnustamise süsteem ei ole piiratud ainult maavalitsuste või kohalike omavalitsuste juures töötavate spetsialistidega, vaid esitada võib kõiki inimesi, kes panustavad rahvastiku tervise edendamisse oma igapäevatöö käigus, projektipõhiselt või vabatahtlikult.

 

Igal aastal tunnustatakse kuni 15 inimest, igast maakonnast ühte. Tervisedendajate tunnustamise üritus hakkab toimuma veebruarikuus ja seda korraldab Sotsiaalministeerium, mis tähendab, et aasta jooksul on kõikidel aktiivsetel terviseedendajatel võimalus silma paista ja järgmise aasta alguses riiklik tunnustus vastu võtta.

 

Tänavusel Maakondlike Tervisedendajate tunnustamisüritusel tunnustati:

Harjumaa          Sirje Saulep

Hiiumaa            Margit Kagadze

Ida- Virumaa     Svetlana Podtsepajeva

Jõgevamaa      Maiu Veltbach

Järvamaa         Annika Aava

Läänemaa         Hele Leek- Ambur

Lääne-Virumaa  Olga Boitsov

Põlvamaa         Ene Mattus

Pärnumaa         Eha Vellend

Raplamaa         Aivo Sildvee

Saaremaa         Imbi Jäe

Tartumaa          Lea Saul

Valgamaa         Lelil Saluveer

Viljandimaa       Anu Johani

Võrumaa          Marianne Hermann

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele