Kiisler: regionaalpoliitika prioriteediks on maakonnakeskused ja paremad liikumisvõimalused

Sisestatud: 13.02.2013

Regionaalminister Siim Kiisler ütles täna kohalike omavalitsuste iga-aastast suurüritust Linnade ja Valdade Päevad avades, et regionaalpoliitika prioriteediks järgmisel ELi toetusperioodil saab maakonnakeskuste tugevdamine ja liikumisvõimaluste parandamine.

Kiisler rõhutas, et järgmised seitse aastat saavad olema võitlus meie maakonnalinnade tuleviku nimel, sest ilma tugevate piirkondlike tõmbekeskusteta ei ole tulevikus aktiivset elu väljaspool suuri keskusi. „See tähendab paratamatult ka valikute tegemist asfaldi ja betooni vahel ja regionaalpoliitiline prioriteet on siin asfalt – ehk eelkõige head teed ja ühendused kohalike keskustega ja nende vahel,“ ütles Kiisler avakõnes.

 

Lisaks tõi regionaalminister välja, et järgmise perioodi eurorahasid planeerides ei tohi kõikide otsuste tegemine koonduda Tallinna ja peab jääma ka regionaalne otsustustasand sarnaselt praeguse perioodiga. Sel perioodil oli regionaaltoetuste mahuks ligi 10 protsenti kõigist ELi toetustest.

 

Regionaalministri täispikk kõne on üleval siseministeeriumi koduleheküljel.

 

 

Lisainfo:

Kaili Uusmaa siseministeeriumi avalike- ja välissuhete osakonna pressinõunik kaili.uusmaa@siseministeerium.ee, 612 5031, 50 87370

 

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele