President Ilves alustab Eesti suurkujude haudadele küünalde viimise traditsiooni

Sisestatud: 06.02.2013

Reedel, 8. veebruaril paneme aluse uuele traditsioonile pidada meeles Eesti suurkujusid ning süüdata Vabariigi aastapäevakuul nende haudadel küünlad. Kell 17.00 asetab president Toomas Hendrik Ilves koos Tarvastu Gümnaasiumi õpilastega küünlad muinsuskaitsja Helmi Üpruse, esimese olümpiamedali võitnud eestlase Martin Kleini ja skautluse eestvedaja Harri Haameri haudadele Tarvastu surnuaias.

Lisaks kultuuripärandi aastale tähistatakse 2013. aastal ka Eesti riigi 95. sünnipäeva. Äsja 25. aastaseks saanud Eesti Muinsuskaitse Selts on teinud sellest tulenevalt teinud ettepaneku algatada uus traditsioon:

pidada meeles Eesti suurkujusid ning süüdata veebruaris nende haudadel küünlad.

 

Meenutuste kuu jooksul viivad üle terve Eesti koolide õpilased oma kodukandi surnuaedadel puhkavate Eesti suurnaiste ja -meeste haudadele küünlad, millega peetakse meeles nende pärandit. Sellega tutvustatakse noortele meie riigitegelasi, kirjanikke, kunstnikke, muusikuid ja pärandihoidjaid mõtestamaks üksikisiku ja tema vaimse pärandi rolli väikese rahva ajaloos. Eesti riik püsib meie kultuuril, kogemustel ja tarkustel, nende loojad ja edasikandjad on aga inimesed.

 

Lisaks antakse samal päeval Tarvastus stardipauk pärandiralli projektile, viib üle Eesti sõitma 2 "rallitiimi", üks Eesti Vabaõhumuuseumist ja teine Muinsuskaitseametist. Projekti eesmärgiks on kutsuda inimesi üle Eesti arutama selle üle, mis on kultuuripärand - kuidas see tekib, kellele see kuulub ja kuidas meid puudutab. Pärandiralliga tuuakse alati kaasa ka erinevaid näitusi.

 

Täpsem info küünlad suurkujudele ja pärandiralli projekti kohta on leidav kultuuripärandi aasta veebilehel www.parandiaasta.ee.

 

Küünalde viimisele eelnevalt algusega 14.00 toimub Mustla rahvamajas kultuuripärandi aasta Tarvastu valla avaüritus, kus räägitakse projektist lähemalt ning tutvustakse kultuuripärandi aasta programmi. Täpsem info aadressil http://www.parandiaasta.ee/uudised/kultuuriparandi-aasta-tarvastu-valla-avauritus.

 

Lisainfo:

Triin Männik

Kultuuripärandi aasta kommunikatsioonijuht Tel 56201104 triin.mannik@parandiaasta.ee

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele