Häirekeskus kutsub lumest ja lumele 112 numbrit tegema

Sisestatud: 06.02.2013

Häirekeskus kutsub 11. veebruaril tähistatava üle-euroopalise 112-päeva puhul kõiki peresid ja lasteaedu valmistama lumest või lumele hädaabinumbrit 112.

Häirekeskuse päästekorraldajad kutsuvad kõiki peresid ja lasteaedu ning koole 7.–13. veebruarini osalema Euroopa 112-päeva puhul lumest või lumele hädaabinumbri 112 tegemises ning arutama, millised on erinevad turvariskid ning kuidas hätta sattudes abi kutsuda.

 

„Kuigi Euroopa Liidu liikmesriikide piireis saavad hätta sattunud alates 1991. aastast tasuta 112 numbrile helistades nii erakorralise meditsiini-, pääste- kui ka politsei abi, ei ole uuringute kohaselt pooled Eesti elanikud kursis, et 112 numbrile saab tasuta helistada ka teistes Euroopa Liidu riikides. Samas on inimesed hästi, ligi 90 protsendi ulatuses, informeeritud, et eestisiseselt saab abi kutsuda 112 numbri kaudu,“ kommenteeris Häirekeskuse peaspetsialist Edvi Freiberg.

 

„Nii lastele kui ka vanaemadele-vanaisadele võiks meelde tuletada hädaabinumbrit 112 ning koos arutada, kuidas kutsuda abi või selgelt kirjeldada sündmust ja asukohta. Kiiresti antud võimalikult täpne info on elu päästmisel äärmiselt oluline ja selleks, et see oskus stressirohkes olukorras säiliks, on nii täiskasvanutel kui lastel kasulik situatsioonid läbi arutada või ka läbi mängida,“ lausus Freiberg.

 

„Kindlasti tasuks meeles pidada, et 112 numbrile helistamine on mõeldud eelkõige tõsises hädas kiire abi kutsumiseks. Informatsiooni küsimiseks peaks võimalusel kasutama teisi olemasolevaid info- ja abinumbreid nagu näiteks päästeala infotelefon 1524, perearsti nõuandetelefon 1220 või teised abinumbrid,“ täiendas Freiberg.

 

Häirekeskus menetleb lisaks hädaabinumbrile 112 tulnud kõnedele ka Tallinna ning pealinna lähiümbruse omavalitsuste abitelefoni 1345, kuhu saab ööpäevaringselt helistada linnamajanduslike probleemide korral. Lisaks haldab Häirekeskus Keskkonnainspektsiooni valvetelefoni 1313, kuhu võib teatada keskkonnareostusest, hukkunud loomadest, aga ka teistest keskkonda puudutavatest ohtudest või õnnetustest. Häirekeskus  tegeleb ka päästeala infotelefonile 1524 tulnud kõnedele vastamisega. Numbrile 1524 võib helistada tuleohutuse, katmata kaevude või päästeasutuste muude tegevusvaldkondade küsimustes.

 

Meditsiinialast nõustamist pakutakse ööpäevaringselt Haigekassa poolt finantseeritava perearsti nõuandetelefoni 1220 kaudu.

 

Häirekeskus palub lumest või lumele 112 tegemisese pildid saata e-posti aadressile lumest112@112.ee. Kõik enne 15. veebruari saadetud pildid avaldatakse  Häirekeskuse Facebooki lehel: www.facebook.com/hairekeskus. Iga maakonna parimatele paneb Häirekeskus välja auhinnad.

 

Lisainfo Euroopa 112 päeva kohta leiab siit: http://www.rescue.ee/hairekeskus/euroopa-112-paev     

 

Lastele mõeldud internetipõhised hädaabinumbrit 112 tutvustavad mängud ja infomaterjalid on leitavad 112 – Euroopa hädaabinumbri lastenurgast: http://ec.europa.eu/information_society/activities/112/kids/home/index_et.htm    

Lisainfo:

Meelika Hirmo

Häirekeskus

Kommunikatsioonijuht

Tel 6287 441

GSM 5041 258

E-post Meelika.Hirmo@112.ee    

 

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele