Läänemaa ühinemisläbirääkimiste esimene koosolek

Sisestatud: 05.02.2013

PRESSITEADE
Läänemaa ühinemisläbirääkimiste juhtkomisjon
5. veebruar 2013


Eile toimus Orul 8 Läänemaa omavalitsuse volitatud esindajate esimene koosolek alustamaks ühinemisläbirääkimisi.

Oru koolimajas kohtusid 4. veebruari õhtupoolikul Oru, Nõva, Noarootsi, Ridala, Risti, Taebla ja Martna valdade ning Haapsalu linna ühinemisläbirääkimiste töörühmad, kokku 34 inimest, kes esindavad Eestis seni suurimat rühma liitumist planeerivaid omavalitsusi. Läbirääkimisi on toetamas Siseministeeriumi KOV ühinemiste ekpertide grupp koosseisus ministeeriumi esindajana Ave Viks, Geomedia OÜ konsultant Rivo Noorkõiv ja Tallinna Tehnikaülikoolist Mikk Lõhmus. 
Esimese koosoleku peamisteks ülesanneteks oli ühise eesmärgi alla koondumine ning töökomisjonide moodustamine läbirääkimiste sisuliseks korraldamiseks. Valiti liikmed ja esimees juhtkomisjonile, kes hakkab kogu protsessi koordineerima. Samuti nimetati juhid ja liikmed majandus-, sotsiaal- ja hariduskomisjonidele.
Ekspertide grupi liikme Rivo Noorkõivu sõnul on läbirääkijate hea tahte korral kõik võimalik ja eesmärk jõuda ostusteni veel 2013. aasta kohalike volikogude valimisteks kõigi protsessis osalejate pingutuste korral reaalne.
„Kui komisjonide liikmed usuvad ise ja tahavad tulemuseni jõuda, siis on võimalik saabuvatele valimstele minna juba uue omavalitsusena“ ütles Noorkõiv. “Näited ühinemispraktikast on kirevad, ja Läänemaal saab täna veel kõiki seaduse nõudeid protsessi läbiviimiseks täita.“. 

Juhtkomisjoni järgmine istung toimub reedel 8. veebruaril Haapsalus. 

Lisainformatsioon

Aldo Tamm
Juhtkomisjoni esimees
+372 591 95 771
aldo.tamm@novavald.ee

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele