Hooaja esimene rahvasprint peetakse Piirsalus

Sisestatud: 01.02.2013

Tänavuse sprindihooaja avavõistlus viiakse läbi Läänemaal Risti vallas. Ilmselt saab Piirsalu rahvasprint olema uue hooaja üks kaalukamaid, kuuludes koguni kuue erineva karikasarja arvestusse.Mittetulundusühingu Kiired ja Õlised Selts korraldusel peetakse 9. veebruaril Piirsalu külas rahvasprindivõistlus. Tavapäraselt peetakse kolm vooru, millest arvesse läheb igal osalejal kohapunktide alusel kaks.

Võistlusrada on 3 kilomeetrit pikk. Võistluse korraldusmeeskonna liige Delvis Tõkke ütles, et rajapõhi on 70 protsendi ulatuses kruus, kuid võistluspäeval katab seda loodetavasti lumi. "Rada asub samas kohas, kus oli Läänemaa rahvaralli Piirsalu lisakatse. See kattub paljuski rahvasprindi rajaga," rääkis Tõkke.

"Muudatusi võrreldes eelmise aasta rahvasprindiga oleme teinud vähe, praktiliselt sama rada. Ühe šikaani võtsime vähemaks - nüüd on kogu võistlustrassi peale ainult üks kiire šikaan," iseloomustas Delvis Tõkke võistlustrassi. "On kiiremaid lõike ja on aeglasemaid tehnilisi lõike, on kitsaid teid külavahel ning on ka laiemaid põlluvahe teid."

Tõkke sõnul asub pool võistlusrajast kinnisel maa-alal, mistõttu kärsitutel võistlejatel sinna enne võidusõitu asja ei ole. "Ega paarutama sinna enne võistlust minna ei saa," kinnitas ta.

Võistlus on organisaatorite hinnangul hästi kompaktne, ülesõitu on alla kilomeetri ja hooldus saab asuma võistlusraja kõrval. "Kindlasti on kohal ka toitlustamine," märkis Delvis Tõkke.

Neile, kes varem Piirsalus ühelgi võistlusel käinud ei ole, andis Delvis Tõkke lihtsa juhise kohale jõudmiseks: "Risti poolt tulles, pärast Piirsalu lõpumärki tuleb keerata paremale ja oledki kohal!"

Osavõtjate registreerimine Piirsalu rahvasprindile algas Eesti Autospordi Liidu veebilehel täna ning on avatud kuni 6. veebruari õhtuni. Võistlusel lubatakse starti maksimaalselt 90 osalejat.

Piirsalu rahvasprint kuulub avaetapina Eesti Autospordi Liidu rahvasprindi karikavõistluste, teise etapina Hepa Premia rahvasprindi karikavõistluste ja Lääne regiooni meistrivõistluste arvestusse ning esimese etapina SU klassi karikasarja, Moskvich Liiga sprindikarika ja Moskvich Liiga suure karika arvestusse.

 Rando Aav

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=550984704921299&set=a.454190644600706.105652.153907467962360&type=1&theater

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele