Lihula kultuurimajas Endla Teatri etendus"Eesti mees ja tema poeg"

Sisestatud: 21.01.2013

Sepo Seeman monokomöödias "Eesti mees ja tema poeg" neljapäeval 24.jaanuaril 2013 algusega kell 19:00 Lihula Kultuurimajas.

   

"Eesti mees ja tema poeg" on tuntud karikaturisti ja stsenaristi Peep Pedmansoni näidend, mis on kirjutatud nimelt Sepo Seemanile.  Iga mees on poeg ja tavaliselt ka isa. See on imelihtne ja imeselge. Sellest Sepo sel ühe-mehe-õhtul räägibki. Inimeselt inimesele.

Piletid hinnaga 10 ja 8 (sooduspilet) eurot müügil tööpäeviti kell 10:00-16:00 Lihula Kultuurimajas info telefonil 4778191

 

“Vaadake seda last, kes te kunagi olite! Seda väikest poissi… või tüdrukut! Kui puhas oli tema hing ja kui siirad tema soovid, ja kuidas ta uskus, et ka maailm on tema vastu sama hea ja aus. Kui te üldse kellelegi siin elus midagi võlgnete, siis on see tema – see teie pisikene mina sealt lapsepõlvest! Austa teda kasvõi nii palju, et täida kasvõi üks tema unistus!  Kui sa ei jaksa enam hakata kosmonaudiks või maadeavastajaks, siis jäälõhkuja kapteniks võiksid ju veel üritada? Või vähemalt lähed ja sõidad kelguga sellest kuradi pumbamaja järsemast servast alla, kust teised julgesid, aga sina, see väike poiss, ei julgenud. Või lähed ja saadad siiski selle armastuskirja nüüd ära, mille sa 1. klassis kirjutasid, aga sahtlipõhja peitsid? Või mine anna vastu hambaid sellele tõprale, kes kuivati juures su isa kohta halvasti ütles. Ja kui sa ise oledki juba kasvõi 75, siis see mölakas on ju juba 80. Nüüd oled sina temast tugevam.  Nii et kui sa vähegi oled mees…. või naine, siis tee teoks kasvõi üks tema unistus. Ja kui sa tervet unistust ei jaksa teoks teha, tee siis pool! Aga tee!”

 

Katkend Peep Pedmansoni näidendist “Eesti mees ja tema poeg”

 

Rohkem infot lavastusest: 
http://www.endla.ee/lavastused/repertuaaris/eesti-mees-ja-tema-poeg

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele