Evelin Ilves külastas Metsküla algkooli

Sisestatud: 08.01.2013

Evelin Ilves kohtus täna Lihula vallas asuva Metsküla algkooli õpilaste ja õpetajatega ning proovis sealset koolitoitu.

 

 

Metskülas elatakse väikekooli mõnusas rütmis ja seal pakutav teeb pealinlase lihtsalt kadedaks,“ nentis Evelin Ilves pärast koolikülastust. Ta tõdes, et lisaks tavapärasele kooliprogrammile toimub õppeaasta jooksul ka mitu 3-5-päevast laagrit, kus õpitakse tundma loodust ja kultuuri ning metsas ellu jäämist.

 

„Sellele lisanduvad arvukad kultuuriüritused, õppereisid, pere- ja kogukonnatunne ning muidugi kohalik, põhiosas lausa 50 kilomeetri raadiusest laste lõunalauale jõudev koolitoit  - need on väärtused, mida saabki pakkuda väike maakool,“ sõnas Evelin Ilves.

 

„Siia majja on ringiga tagasi jõudnud ka esimesed vilistlaste lapsed. Kui vanemad kolivad oma laste kooli tõttu kodupiirkonda tagasi, eks ole siis tegu väikese imega,“ lisas ta.

 

Eelmise aasta detsembris külastas presidendi abikaasa Tabasalu Ühisgümnaasiumi, novembris Valga Põhikooli ja oktoobris venekeelse õppega Tallinna Humanitaargümnaasiumi. Septembris kohtus ta Hiiumaal Lauka kooliperega ning arutas Lääne-Eesti LEADER koostööprojekti eestvedajatega kohaliku toidu jõudmise võimalusi lasteasutustesse. Eelmisel aastal külastas presidendi abikaasa ka Põlva vallas Rosma külas waldorfkooli õppeplaani järgi tegutsevat Johannese kooli ja lasteaeda, tutvus Rae vallas asuva Jüri Gümnaasiumi õppuritega ning Muhu põhikooli ja Valjala põhikooli õpetajate ning õpilastega.

 

Evelin Ilves on ühtlasi Koolileiva projekti patroon.

 

 

Vabariigi Presidendi Kantselei

Avalike suhete osakond

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele