Verekeskus kutsub aasta viimasele doonoripäevale 27. detsembril

Sisestatud: 20.12.2012

Verekeskus ootab nii uusi kui ka püsidoonoreid verd loovutama Haapsalu kultuurikeskusesse (Posti 3) 27. detsembril kell 10.30-15.30.

Viimati käis Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus Haapsalu kultuurikeskuses 25. oktoobril, mil doonoripäeva külastas 98 inimest, kellest verd loovutas 87 ja esmaseid doonoreid oli kuus.

„Ootame kõiki terveid ja heasüdamlikke Haapsalu ja Läänemaa inimesi selle aasta viimasele doonoripäevale, et teha koos üks tõeliselt väärtuslik pühadeheategu," sõnas Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp.

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18-60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta.

Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada.

Lisainfo www.verekeskus.ee ja Facebookis fännilehel „Doonorid ja Sõbrad“ www.facebook.com/DoonoridjaSobrad

Tule doonoripäevale ja tee elu suurim kingitus!

 

 

Tervitades

 

Kaidi Kasenõmm

Kommunikatsioonispetsialist

SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Verekeskus

Tel: 6173 022, 5806 4822

kaidi.kasenomm@regionaalhaigla.ee

 

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele