HOIATUS: Jääle minek on jätkuvalt ohtlik!

Sisestatud: 14.12.2012

Kuigi rannikulähedasel on merel juba õhuke kiht jääd, on sellel liikumine siiski äärmiselt ohtlik.

Möödunud nädalal on Lääne prefektuuri haldusalas registreeritud kaks juhtumit, mis on seotud ettevaatamatuses õhukesel jääl liikumisega. Saaremaal teatati kalamehest, kes ranniku ääres vajab abi. Asjaolude selgitamisel saadi teada, et kalamees abi ei vajanud, ta oli jätnud oma paadi jää piirile ja otsustanud sellele järgi minna, jättes kaldal olnutele eksliku mulje. Märksa ohtlikum olukord oli Tammistes õhukesel jõe jääl ohtu sattunud meesterahvaga, kes kahjuks hukkus hiljem tervislikel põhjustel.

 

Läheneva nädalavahetuse valguses palub Lääne prefektuur  inimestel suuremat tähelepanu vaba aega veetes veekogude ääres. Vaatamata pakule lumevaivale, on jääle minek on jätkuvalt ohtlik! Eriti tuleb seda meelde tuletada lastevanematel oma lastele, kes ei pruugi esmapilgul kandva jää paksust suuta realistlikult hinnata.

 

Kui näete jääl hätta sattunud inimest, siis ärge minge teda ise jäält päästma. Kindlasti tuleb helistada hädaabinumbrile ja anda teada toimuvast. Saabuva abi oodates tuleks järgida käsklusi, mida hädaabinumbrilt helistajale antakse.

 

 

Lugupidamisega

 

Hedy Tammeleht
pressiesindaja
kommunikatsioonibüroo
Politsei- ja Piirivalveamet
444 6650
5648 9065
hedy.tammeleht@politsei.ee

 

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele