Raul Sasi näitus "Üks puine kauss"

Sisestatud: 10.12.2012

Näitus avatakse 16. detsembril 2012 Kuke Galeriis kell 12.

PÕLVEST PÕLVE 

Käsitööpärand, mida antakse edasi ning mis kestab põlvest põlve

Raul Sas

Sündinud 1965. a Narvas


Ei oska niisama, käed rüpes, istuda. Käsitööpisiku sain kodust - sellega tegelesid nii isa kui vanaisad. Pärandikultuur ning esivanemate originaalne käsitöö pakub mulle suurt huvi. 

Hobi korras olen osalenud paljudel kursustel, koolitustel ja töötubades, mille teemad varieeruvad kasetohust asjade valmistamisest vanade esemete renoveerimiseni. Viimaste aastate jooksul olen läbi käinud erinevaid pärandkultuuri koolitusi ja  Haapsalu Kutsehariduskeskuse mitmeid kursuseid.

Alguses sai nikerdatud iseendale ja mõnele sõbrale. Seejärel hakkasid aga viimased üha enam paluma, et ka nende tuttavatele midagi erilist valmistaksin. Üldjuhul on alati nii, et mis iganes valmis saab, see kohe ka minema viiakse, nii et siin on sisuliselt tegu nende asjadega, mis mul töötuppa alles jäänud.

Ühel hetkel sai aga soovijaid nii palju, et hobi hakkas päevatööd, kus juhin Tallinnas asuvat firmat OÜ Ossmet, segama. 2010. aasta kevade Läänemaa käsitööliste ümarlauas selgus, et tegijaid on palju, kuid turustada pole kuskil. Sama aasta suvel sai loodud Haapsalusse kauplus Ehe ja Ehtne Käsitöö, kust minu mõtteid ja ideid saab ka soetada.

 

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele