Verekeskus kutsub pühade-eelsele doonoripäevale

Sisestatud: 06.12.2012

12. detsembril oodatakse nii uusi kui ka püsidoonoreid verd loovutama Haapsalu kutsehariduskeskusesse (Ehitajate tee 3, Uuemõisa) kell 11.30-15.00.

Viimati käis Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus Haapsalus 25. oktoobril, mil doonoripäeva külastas 98 inimest, kellest verd loovutas 87 ja esmaseid doonoreid oli kuus.

„Haapsalu inimesed ei väsi olemast eeskujulikud doonorid ja meil on selle üle vaid siiras heameel. Ootame kõiki terveid inimesi ka seekord doonoripäevale, et teha koos üks tõeliselt väärtuslik pühade-eelne heategu,“ sõnas Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp.

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18-60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta.

Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada.

Lisainfo www.verekeskus.ee ja Facebookis fännilehel „Doonorid ja Sõbrad“ www.facebook.com/DoonoridjaSobrad

 

Tule doonoripäevale ja tee elu suurim kingitus!

 

  

Kaidi Kasenõmm

Kommunikatsioonispetsialist

SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Verekeskus

Tel: 6173 022, 5806 4822

kaidi.kasenomm@regionaalhaigla.ee

 

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele