Loeng Taani laste- ja noortekirjandusest

Sisestatud: 28.11.2012

Taani Kultuuri Instituudi välispraktikant Signe Bruun Thomsen teeb ettekande Taani laste- ja noortekirjandusest 6. detsembril kell 11.00 Haapsalu lasteraamatukogus.

"Kõik sai alguse ”Harry Potter”ist, seejärel tuli ”Videviku saaga” ja hetkel on suur hitt ”Näljamängud”.  Rahvusvaheliselt populaarsed laste- ja noorteromaanid, eriti USA-st, on Taani laste ja noorte lugemislaual.  

Kuidas on aga lood taani laste- ja noortekirjandusega? Kas need suudavad välismaistele põnevikule vastu panna? Tutvustan oma loengus Taani laste- ja noortekirjanduse eripära ja räägin karakteristikast, mis muudab hea kirjanduse selliseks, mis mängib rolli laste ja noorte igapäevaelus. Lähtun Taani raamatupoodide lettidel pakutavast ja toon mõningaid näiteid taani lastele ja noortele suunatud teostest.  


Minu nimi on Signe Bruun Thomsen, olen Taani Kultuuri Instituudi praktikant ja oman bakalaureusekraadi kirjanduses ning olen omandamas magistrikraadi kultuurikorralduse vallas Kopenhaageni Ülikoolis."

 

Loeng on inglise keeles, iga osaleja saab kaasa kirjaliku eestikeelse lühiülevaate.


Sihtgrupp: lugemisjuhid (pedagoogid, lapsevanemad, koolieelsete lasteasutuste õpetajad), loovtegevuse juhid, huvijuhid, noorsootöötajad ning kõik teised huvilised.


Tasuta!Küsimuste korral pöörduda:

Marika Matvei
peaspetsialist lugejakoolituse alal
Lääne Maakonna Keskraamatukogu
Tel: 472 4492
E-mail: marika@lib.haapsalu.ee 

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele