Seitsmes HÕFF tegi uue publikurekordi

Sisestatud: 30.04.2012

Pühapäeval filmi “Totaalne sissetung” Euroopa esilinastusega lõppenud 7. Haapsalu Õudus- ja Fantaasiafilmide Festival kostitas publikut veel ühe üllatusega ja demonstreeris Eesti uut lühimängufilmi, Sergei Kibuse poolt lavastatud “Vikatimehe poega” Mari Pokineni ja Mikk Jürjensiga peaosas. Kolme päeva jooksul külastas festivali filme üle 2800 inimese, mis on uus HÕFFi publikurekord.

Tänavuaastase festivali peafookuses seisis Eesti žanrifilm ja Eesti juurtega filmimehe Bill Rebase tööd, veel toimusid kolme mängufilmi Euroopa esilinastused. Publikurohkemaks festivali filmiks kujunes oodatult festivali avafilm, Haapsalu Kultuurikeskuse 500 kohalisse saali täisarvu publikut toonud Soome ulmekomöödia “Iron Sky”, populaarsuselt järgnesid hispaania thriller “Head und”, prantsuse vampiirifilm “Surnukahvatu” ja ulmeklassika “Robocop”. 
 
Publiku lemmikfilmi auhind “Kuldne Kirves” läheb filmi “Iron Sky” režissöörile Timo Vuorensolale.
 
Väliskülalistest väisasid HÕFFi seekord legendaarne Poola filmimees ja “Madude oru needuse” lavastaja Marek Piestrak, “Iron Sky” sotsiaalmeedia kampaania juht Pekka Ollula ja Lundi Fantaasiafilmide Festivali programmi koostaja ning fantaasiafilmide festivalide võrgustiku Melies' välisvaatleja Christian Hallman
 
Kokku linastus festivalil 32 filmi 15 riigist, neist 19 olid täispikad.
 
Kaheksas HÕFF toimub Haapsalus 2013. aasta aprilli viimasel nädalavahetusel.
 
Festivali fotod: http://www.flickr.com/photos/h6ff
 
Festivali korraldasid Pimedate Ööde Filmifestival, Haapsalu linn ja Haapsalu kultuurikeskus. 
 
Lisainfo:
Maria Reinup
maria.reinup@poff.ee
+372 55 95 40 54
 
Helmut Jänes
helmut.janes@poff.ee
+372 56 23 79 92
 

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele