Osmussaarlased saavad toetust eluliselt olulise mootorpaadi soetamiseks.

Sisestatud: 22.12.2011

SA Osmussaare Fond taotles Väikesaarte programmist raha mootorpaadi soetamiseks. Tänaseks on edukalt läbi viidud riigihange ning osmusaarlased saavad kevadest 2012 sõita mandri ning saare vahel oma paadiga.

Regionaalminister Siim Kiisler: „Kui me väikesaarte programmi ellu kutsusime, oli eesmärgiks parandada neil saartel olevate inimeste elukvaliteeti. Tahtsime, et paljud mujal nii tavalisena tunduvad teenused – kasvõi poes või arsti juures käimine – oleks ka saarte elanikele paremini kättesaadavad. Oma paadi olemasolu tähendab osmussaarlaste jaoks võimalust ise, vastavalt oma vajadustele liikumist korraldada, mis aitab otseselt kaasa saare elanike paremale ja mugavamale elukorraldusele.“

Osmussaare Fond soetab mootorpaadi, mis rahuldaks saareelanike esmased vajadused liiklemiseks mandri ja saare vahel. Mootorpaat saab olema alaliselt saareelanike käsutuses. Paadi soetamine loob kiirema, soodsama ja efektiivsema ligipääsu esmatasandi teenustele mandril, näiteks arstiabi, kauplused, postkontor, pank, kütusetankla jms. Paat mahutab kuni 10 inimest ja on sobilik kauba veoks.
 
Mootorpaadi soetamiseks korraldatud riigihanke võitis OÜ Catwees. Mootorpaat soetatakse hiljemalt kevadeks. Mootorpaadi maksumus on 70 745 eurot.
 
Lisainfo:
Katrin Koppel

SA Osmussaare Fondi juhatuse liige

tel 507 6028
e-mail katrin@osmussaar.ee
 
Teate edastas
Kristi Erkmann
Lääne Maavalitsus

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele