Läänemaal mõõdetakse järgmisel aastal tuuleparkide mürataset.

Sisestatud: 21.12.2011

Lääne Maavalitsus taotles Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) keskkonnaprogrammist "Atmosfääri kaitse" vahendeid, et mõõta Hanila ja Noarootsi valdades tuuleparkide mürataset.

Lääne Maavalitsus ega Noarootsi ja Hanila vald pole varem tuuleparkide mõju kohalikule elanikonnale uurinud, kuid osaletakse tuuleparkide teemaplaneeringu protsessis koos teiste Lääne-Eesti maakondadega.

Projekt toetub teemaplaneeringu raames teostatud uuringutele, kuid ennetades tulevaste tuuleparkide rajamisega seotud ohte kohalikule elanikonnale, on vajalik läbi viia pikaajalised müra mõõtmised tuuleparkide vahetus läheduses. Mõõtmiste tulemusi kasutatakse usaldusväärsete andmetena, millest edaspidi lähtutakse tuuleparkide haldajatega, uute arendajatega ning tuuleparkide läheduses elavate inimestega suhtlemises.

Arendajate huvi tuuleparkide rajamise vastu on suur. Lääne Maavalitsus kui kohalike elanike huvide eest seisja ning järelvalveasutus on pidanud tegelema tuuleparkide lähedal elavate elanike kaebustega müra pärast.

Projekti maksumus on 14 640 eurot, mis rahastatakse 100%

Lisainfo:
Kai Krabo
projektijuht
omavalitsuskonsultant
SA Läänemaa Arenduskeskus
kai@lak.ee
473 5538

Teate koostas:
Kristi Erkmann
Lääne maavalitsus
kristi.erkmann@lmv.ee
472 5648

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele