Swedbank plaanib sulgeda Virtsu pangaterminali alates 1. aprillist 2012.

Sisestatud: 20.12.2011

Swedbank panga Haapsalu kontori juhataja Katrin Meriloo võttis vallavalitsusega ühendust ja informeeris valda panga kavatsusest eemaldada Virtsu sadamahoonest 1. aprillist 2012 pangaterminal. Selle asenduseks soovib pank panna käima Pangabussi ning sõlmida vallaga vastav koostööleping.

Esialgse informatsiooni kohaselt pidi eemaldatama Lääne maakonnas kaks Swedbanki pangaterminali, üks neist Virtsus, teine Haapsalus. Lääne Elus avaldatud uuema informatsiooni alusel selgub, et eemaldatakse ainult Virtsu pangaterminal. Väidetavalt on see kõige madalama kasutajate hulgaga terminal piirkonnas. Valla arvamust pangaterminali eemaldamise ja Pangabussi teenusega asendamisel ei pidanud Swedbank vajalikuks küsida.

Pangabussi teenuse pakkumiseks peab vald kindlustama bussi kindlatele nõuetele vastava elektrivarustusega. Vallavalitsuse hinnangul on sobivaim koht pangabussi teenuse osutamiseks Virtsu Kooli väike maja (lasteaed) Pargi tn 5, kuhu saab bussi parkida ning halbade ilmastikuolude korral teenuse ootajatele lasteaia ruumides varjualust pakkuda.

Swedbank panga esindajad on tulemas jaanuaris Virtsu aleviku elanikele pangaterminali eemaldamist selgitama ja Pangabussi teenuse võimalusi tutvustama. Kui selgub täpne kuupäev, avaldatakse vastav info Hanila valla ja Virtsu veebilehtedel ning kuulutuste tahvlitel.

Vallavalitsus ootab antud kohtumisel Virtsu elanike poolt aktiivset osavõttu.

https://hanila.kovtp.ee/et/uudised-ja-teated/-/asset_publisher/9KYb/content/virtsu-pangaterminali-sulgemisest
 

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele