Haapsalu tüdruk on Eesti parim noor koeraesitleja!

Sisestatud: 12.12.2011

Haapsalu tüdruk Kertu Nõmm sai eile, 11. detsembril Tallinnas peetud võistlustel Eesti meistri tiitli ning on nüüd Eesti Juuniorhändlerite meister 2011.


Kertu ema Kristiine Uspenski sõnas, et tal on tütre võidu üle eriti heameel seetõttu, et Kertu on händleriks ise õppinud, ilma õpetajata. Kertu on õppinud raamatutest, piltidelt, videodest, näitustel vaadates. Samuti on märkimisväärne see, et juuniorhändlerite võistlustel on ta osalenud suhteliselt vähe, aktiivselt vaid sellel aastal.

 

“Koer, keda Kertu läbi aasta esitas, oli alati meie enda samojeedi koer, kuid meistrivõistlustel esimeses voorus pidi esitama oma valitud koera ja teises voorus võtsid võistlejad endale loosiga koera, tõuks oli kõigil labrador,” selgitas Kristiine Uspesnki. “Kuna labradori ja samojeedi koera "näitamistehnika" on ühesugune, siis otsustasime, et enda valitud tõug võiks olla mitte tavapäraselt oma pere samojeedi koer, vaid lühikarvaline standardtaks Previ Priceps Blue Portugal ehk Portu.”

 

Portu perenaine Liina Viiret ütles, et Kertu tegi Portuga tubli eeltööd. “Käisime novembri keskpaigast saadik õhtuti raudteejaamas, kus selgus, et on võimalik ka hämaratel sügisõhtutel katuse all valgustatud piisavalt suures ruumis harjutusi teha,” selgitas Liina Viiret. “Viimasteks trennitundideks said koer ja tüdruk omavahel suurepärase kontakti ja see paistis välja ka edu toonud võistlusel. Kertu on seda medalit väärt!"

 

Kertut oodatakse mais 2012 Austrias toimuvale Maailma Võitja juuniorhändlerite võistlusele Eestit esindama.

 

Kertu Nõmm on Haapsalu Wiedemanni Gümnaasiumi 7 klassi õpilane.

 

Lisainfot koerte esitlemisest: http://www.hot.ee/handlerkoolitus/handler.htm

 


Kristi Erkmann

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele