Haapsalu koguduse teenetemärgi saab Lia Salumäe

Sisestatud: 12.12.2011

Haapsalu Püha Johannese kogudus autasustas muusikatöö juhti organist Lia Salumäed koguduse teenetemärgiga.

EELK Haapsalu Püha Johannese koguduse nõukogu otsustas 10. detsembril 2011 anda koguduse teenetemärk organist Lia Salumäele.
Käesoleval aastal anti teenetemärk koguduse teenekale organistile, Lääne praostkonna muusikatöö koordinaator Lia Salumäele, kes sündis Tallinnas 29.10.1955. Ta on lõpetanud Tallinna Georg Otsa nimelise muusikakooli ja EELK Usuteaduse Instituudi kirikumuusika osakonna. Lia Salumäe asus kirikumuusikuna EELK Haapsalu koguduses tööle sügisest 1975. Möödunud aastakümnete jooksul on ta silmapaistvalt hästi juhtinud koguduse ja praostkonna muusikaelu ja õpetanud noori, kellest on tulnud tublid organistid. Koguduse koorid on saavutanud häid tulemusi, esinetud on nii kodumaal kui sõpruskogudustes Soomes, Rootsis ja Saksamaal. Muusikaelu edendamise kõrval on ta teinud tubli tööd diakooniavaldkonnas ning vabatahtlike kaasamisel. Erilist tunnustust väärib tema panus Missio 2011 raames Haapsalu toomkirikus toimunud koraalimaratoni korraldamisel ja läbiviimisel.
Teenetemärk on kullatud metallist valmistatud ladina rist, mille esikülg on kaetud punase läbipaistva kuumemailiga. Risti peal on hõbedast valmistatud lendutõusev kotkas, kelle pead ümbritseb nimbus ning jalad on kuldsed. Märki kantakse 40 mm laiuse muareesiidist lindi küljes; mehed kaelas, daamid lindist valmistatud põiklehvi küljes vasakul pool rinnal. Lendutõusev nimbusega kotkas on evangelist Püha Johannese sümbol. See näitab, et Johannes jõudis enam kui keegi teine surelikest lähedale taevastele saladustele. Hõbe on puhtuse ja vaimuvalguse värv, tähistab õilsust ning ustavust. Punane on taevaliku tõe ja elujõu värv. Hõbe ja punane on ka Läänemaa värvid, Püha Johannese kotkas on samuti Läänemaa ja Haapsalu vapilind. EELK Haapsalu Püha Johannese koguduse teenetemärk antakse Eesti või välisriigi kodanikule Haapsalu kogudusele ja Haapsalule osutatud eriliste teenete eest.
Teenetemärk võeti kasutusele aastal 2002. 2003. a. anti välja kaks teenetemärki, mille pävisid Haapsalu koguduse nõukogu auliige, arst Heino Noor ja Haapsalu Vanamuusika Festivali asutaja professor Toomas Siitan. 2004. a. Haninge sõpruskoguduse õpetajale praost Martin Marcollale (Rootsi). 2005.a. koguduse pikaaegsele juhatuse esimehele (1976-1991) Ülo Niinele. 2006.a. ajakirjanik Anneli Ammasele. 2007.a. koguduse diakooniatöö juhile Evi Süsile. 2008.a. Loviisa sõpruskoguduse õpetajale praost Veli-Matti Hynninenile. 2009.a. pikaaegsele kirikumehele Arnold Korjusele. 2010 Korsnäsi sõpruskoguduse õpetaja Guy Kronqvistile.
Teenetemärk antakse üle püha evangelist Johannese päeval 27. detsembril 2011 Haapsalu toomkirikus.
Tiit Salumäe
tiit.salumae@eelk.ee
5280635

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele