Politsei soovitab õhtused autosõidud võimalusel ära jätta

Sisestatud: 09.12.2011

Seoses tuisuse ilmaga soovitab politsei autojuhtidel olla täna pärastlõunal liikluses äärmiselt ettevaatlik ja hoolikas, kuna tuisus halveneb märgatavalt nähtavus ning ka teed võivad olla äärmiselt libedad.

Politsei soovitab võimalusel tänaõhtune sõit üldse ära jätta. Kui aga autosõit on siiski tarvis ette võtta, siis tuleb arvestada järgmiste nõuannetega:
 
Enne teeleasumist tuleb kindlasti veenduda, et sõidukis piisavalt kütust ka olukorraks, kus tuleb seista ummikus. Auto kõik tuled peavad korralikult töötama, tuleb veenduda kojameeste ja rehvide heas seisukorras. Kehvas tehnilises seisukorras sõidukiga soovitame sõit ära jätta.
 
Teele asudes võtke autosse kaasa sooje riideid, joogivett ja sööki.
 
Sõites hoidke eessõitjaga võimalikult suurt pikivahet, hoidke sõidukiirust mõõdukana ning võimalusel vältige möödasõite.
 
Kui on juhtunud õnnetus, tuleb jääda rahulikuks, veenduda, et keegi pole viga saanud ning vajadusel kutsuda abi. Veenduge ka, et nii teie kui teie auto olete teistele nähtav ega kujuta teistele liiklejatele ohtu, pange põlema ohutuled ja kasutage ohukolmnurka. Asulavälisel teel autost väljudes tuleb kindlasti selga panna helkurvest.
 
N.ö plekimõlkimiste korral tuleb kindlasti arvestada, et seoses võimalike abivajajate suure hulga ning kehvade teeoludega võtab abi saabumine rohkem aega kui tavapäraselt. Politsei tuletab siinkohal meelde, et kui liiklusõnnetuses keegi viga ei saanud ning osapooled jõuavad süülisuse osas kokkuleppele, ei ole vajalik politseid sündmuskohale kutsuda ning piisab kindlustuspaberite vormistamisest.
 
 
 
Andres Sang
pressiesindaja
Politsei- ja Piirivalveamet
56 481 759
612 4055
andres.sang@politsei.ee
 

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele