Parimad 2011. aasta Läänemaa ettevõtjad on selgunud

Sisestatud: 08.12.2011

Täna, 8. destembril 2011 tunnustas maavanema kohusetäitja Merle Mäesalu Läänemaa ettevõtteid.

 Lääne maavanema kohusetäitja Merle Mäesalu andis üle neljale Läänemaa ettevõttele tunnustuse. Parimate ettevõtjate leidmiseks korraldati konkurss, mille züriisse kuulusid maavanema poolt valitud avaliku sektori esindajad.

Tiitli said:
Parim uustulnuk – OÜ Läänlane, Ivar Soopan
Töötaja sõber – Tradilo OÜ, Andrus Laidre
Piirkonna edendaja – Lihula Tarbijate Ühistu, Arvo Miilmets
Piirkonna edendaja – Haapsalu Tarbijate Ühistu, Raimond Lunev


Parim uustulnuk 2011

on ettevõte, kes tõi olulise värskenduse kohalikule meediamaastikule. Ettevõte, mis on toonud turule veebiportaali www.laanlane.ee. OÜ Läänlane tegevus sundis pingutama ka peamist konkurenti Lääne Elu, kes oma veebiväljaande kaasajastamise oli sunnitud ette võtma. Uudisteportaal on tänapäevane ja tarbijasõbralik – eraisikud saavad lisada tasuta teadaandeid ning ettevõtted ennast soodsalt reklaamida.

Osaühing Läänlane ja selle omanik Ivar Soopan on aidanud kaasa Läänemaa üldise meediakajastuste kvaliteedi tõusule. Lisaks tegevusele oma ettevõttes on Ivar ka Eesti Rahvusringhäälingu korrespondent Lääne-Eestis.

Parim uustulnuk – OÜ Läänlane, Ivar Soopan


Töötaja sõber 2011
on asutatud 1996. aastal. See on 19 töötajaga ettevõte, mille põhitegevusaladeks on sõidukite müük, hooldus ja remont.

Tradilo OÜ panustab ka raskel ajal töötajate heaolusse. Näiteks toetab sportimist – töötajad saavad tasuta kasutada Haapsalu Spordibaaside spordisaale ja veekeskust. Ettevõte toetab osalemist kahes firmaliigas. Lisaks korraldatakse ettevõttes kaks korda aastas firmaüritusi, panustatakse pidevalt töökeskkonna parendamisse ja töötajate olmesse.

Töötaja sõber - Tradilo OÜ, Andrus Laidre

 
Piirkonna edendaja 2011
on Lõuna-Läänemaal 103 aastat tagasi alanud ühistulise kauplemise tänane eestvedaja - Lihula Tarbijate Ühistu.

Ettevõte on andnud olulise panuse piirkonna kultuuri-, spordi- ja kogukonnaelu edendamisse, toetades paljude aastate jooksul rahaliselt kultuuri- ja spordiürituste korraldamist, andnud spordivõistluste auhindu ja olnud sponsoriks noorsportlastele. Ta on löönud kaasa Lihula peatänava remondi toetamisel, nüüd taastas koostöös kahe teise ettevõtja vana traditsiooni, püstitades Lihula kesklinna jõulukuuse.

Ühistu on edukas ettevõte, suurendades oma 2011 aasta 10 kuu kasumit 22% võrreldes eelmise aastaga, ta on oluliseks tööandjaks Lõuna-Läänemaal, andes 16 kaupluses tööd 77 inimesele. Tänu tema oskuslikule majandustegevusele on säilinud väikesed külapoed Lõuna-Läänemaal.

Piirkonna edendaja – Lihula Tarbijate Ühistu, Arvo Miilmets

 
Piirkonna edendaja 2011
on 100 aastat tagasi asutatud ettevõte. Ta on muutnud Haapsalu linnapildi moodsamaks oma ehitistega, tegutseb edukalt Haapsalu kaubandusettevõtete tihedas konkurentsis pakkudes head teenust.

Ühistu ehitas kaubamaja ümber kaasaegseks kaubanduskeskuseks investeerides kahe aasta jooksul endise hotellihoone rekonstrueerimisse 32,4 milj krooni. Samaaegselt Uuemõisa Konsumi ehitusega ehitas kaubamaja kõrvale büroohoone koos kõrghoonega. Ettevõte annab tööd 152 inimesele oma kauplustes, millest 7 asub maal, 1 Uuemõisas ja 3 linnas.

Piirkonna edendaja – Haapsalu Tarbijate Ühistu, Raimond Lunev.


----------------
 

Täna, 8. destembril toimus ettevõtlusseminar ning Läänemaa ettevõtjate tunnustamine Uuemõisa mõisa valges saalis. Seminaril esines Robert Kitt, ettevõtete panganduse tegevdirektor Swedbankist ettekandega „Finantskeskkonna keeristorm ja mõjud Eestile“. Ott Pärna, Arengufondi juhatuse esimees kõneles teemal „Meie võimalused ja nende kasutamine“.

Konkursi statuut:
http://www.lmv.ee/public/L_nemaa_ettev_tete_tunnustamise_statuut_2011.doc

Eelmistel aastatel tunnustatud leiate siit:
http://www.lak.ee/ettevotja/tunnustamine


Lisainfo:
Andres Huul
Läänemaa Arenduskeskus
Tel 5557 2557
andres.huul@lak.ee

Teate koostas:
Kristi Erkmann
Lääne maavalitsus

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele