Venemaa rahvusvaheliselt tunnustatud ooperisolistid annavad Haapsalus kontserdi

Sisestatud: 07.12.2011

Laupäeval, 10. detsember 2011 18:00 esitlevad festivalid „Klaaspärlimäng“ & „Peterburi Paleed“ Haapsalu toomkirikus uut kontserdisarja.


Venemaa rahvusvaheliselt tunnustatud ooperisolistid
Olga Trifonova, sopran
(Peterburi Maria Teater )
Hatšatur Badaljan, tenor
(Moskva Novaja Opera)
&
Sankt Peterburg Trio
Maria Safarjants (viiul)
Sergei Slovatševski (tšello)
Sergei Urõvajev (klaver)

Kavas:
Glinka romansid ja Rimski-Korsakovi aariad ooperitest
Tšaikovski Trio klaverile, viiulile ja tšellole


Peterburi Maria Teatri noore solisti, mitmete rahvusvaheliste konkursside võitja, Vene Föderatsiooni teenelise kunstniku Olga Trifonova kaunis koloratuursopranihääl on kõlanud juba paljudel mainekatel festivalidel ja maailmakuulsate teatrite lavadel, sh Salzburgi festivalil ja New Yorgi Metropolitan Operas. 2010. aastal debüteeris lauljatar suure eduga Praha Rahvusteatris oma hiilgerollis – Ööbik Stravinski samanimelises ooperis. Olga Trifonova laulab suurepäraselt ka vokaal-kammermuusikat ja vene romansse.

Moskva Novaja Opera solist, rahvusvaheliste konkursside laureaat Hatšatur Badaljan (s 1982) on saanud mitmekülgse hariduse. 2004. aastal lõpetas ta kiitusega Doni Riikliku Ülikooli majandusteaduskonna ja seejärel laulu erialal Rostovi konservatooriumi. Lauljana on ta täiendanud end ka rahvusvahelistel meistrikursustel nii Euroopas kui USAs. Looduse poolt antud suurepärane tenorihääl on talle tunnustust toonud nii kodumaal kui ka raja taga. Hatšatur Badaljan on teinud koostööd mitmete tuntud dirigentidega, sh ka Eri Klasiga.

1987. aastast tegutseva Sankt Peterburg Trio asutas viiuldaja Maria Safarjants. Trio on leidnud tunnustust nii Euroopas kui USAs. Selle liikmed on kõik kõrgelt hinnatud vene muusikud – rahvusvaheliste konkursside laureaadid ja Vene Föderatsiooni teenelised kunstnikud.
Maria Safarjants on õppinud selliste tuntud vene muusikute nagu Mihhail Vaiman, Maria Karandašova, Boris Gutnikov ja Igor Bezrodnõi juures. Ta on olnud 6 aastat Orchestra Internazionale d’Italia solist ja kontsertmeister. 1997. aastal asutas ta festivali „Peterburi paleed“ ja on tänaseni selle kunstiline juht.
Tšellist Sergei Slovatševski tegutseb 2006. aastatst ka dirigendina, juhatades nii ooperietendusi kui ka sümfooniakontserte. Püsiv koostöö seob teda Peterburi Kammerooperi ja Novosibirski ooperiteatriga.
Pianist Sergei Urõvajev on Peterburi konservatooriumi professor. Ta on palju aastaid esinenud nii solistina kui ka mitmetes kammeransamblites, tehes koostööd tuntud muusikutega.


Haapsalus pileti hind kõigile 10 €, soodustusi ei ole.

Lapsele kuni 7 a. (juhul kui istub piletiga saatja süles) ja invaliidi saatjale sissepääs tasuta.


Kestus ca 1 tund.
Piletid müügil ka enne algust kohapeal.
Fotoaparaat, kaamera - ei ole lubatud.
Ligipääs ratastooliga - olemas.

http://www.facebook.com/Advendiajakontsertid
http://www.klaasparlimang.com/

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele