Noorsootöö tegijaid tunnustati juba viiendat korda

Sisestatud: 29.12.2010

29. detsembril tunnustas Lääne maavanem noorsootöö valdkonna tublimaid. Aasta noore tiitli võttis vastu Läänemaa Noortekogu liige Jana Bendel ja Aasta noorsootöötaja tiitli sai Inga Lääne Palivere noortekeskusest. Aasta tegu 2010 oli Läänemaa noortekeskuste päev. Tunnustati ka aasta koostöö tegijaid ning pikaajalise panuse eest noorsootöö arendamisel.

Parimaks noorsootöötajaks valitud Inga Lääne töötab Palivere noortekeskuses. Inga on noorte juht, kes suudab huvitavad tegevused just koostöös noortega välja mõelda ja siis  need ka ellu viia. Üks tublimaid saavutusi oli väga lühikese aja jooksul koostatud projektitaotlus Eesti Noorsootöö Keskusele, mis sai positiivse otsuse ja mille tulemusena on nüüd Palivere keskuses ja kogu Taebla valla noortel võimalik saada terve aasta jooksul teadmisi erinevatest ametitest.  Parima hinnangu andis sügisel Taebla valla noorsootöö ümarlaual Palivere kooli huvijuht , kes ühteaegu õnnelikult ja samas õnnetult tunnistas, et kooli pikapäevarühma osalejate arv on olematu, sest noored kiirustavad noortekeskusesse. Paljud kooli huviringid ja üritused korraldatakse juba noortekeskuses.


Inga Lääne võtmas vastu oma tunnustust.  


Tubli panuse noorsootöösse 2010. aastal jätsid veel  Anneli Katkosilt, Kaidi Sits, Mairi Grossfeldt, Heinar  Tuulberg ja Kirsi Rank. Pikaajalise panuse eest noorsootöösse tunnustati Kullamaa Keskkooli huvijuhti ja tublit Kaitseliidu aktivisti Piret Kollot.

Aasta noor 2010 tiitel läks Läänemaa Noortekogu tublile projektide vedajale Jana Bendelile.


Läänemaa Noortekogu liige Jana Bendel on Lihula tüdruk, kes algatas Noarootsi Noortevolikogu loomise.


Jana on olnud aktiivselt tegev nii kooli õpilasesinduses kui Läänemaa Noortekogus. Tema eestvedamisel valmistutakse 14. jaanuaril toimuvaks noortefoorumiks,  samuti on ta varivalimiste Läänemaa koordinaator. Jana on olnud Tartus koolitusseminari grupijuht ja oli kaasatud teiste maakondlike noortekogude esindajatega rahvusvahelisse projekti. Tema tegemised on hinnatud ka Eesti Noorteühenduse Liidus.

Tublid noored on veel Eerika Kallaste Martnast, Lee Rajando Vormsist, Evelin Kängsepp, Paula Palmiste ja Tuuli Varik Taebla vallast.

Aasta tegu 2010 oli Haapsalu Noorte Huvikeskuse poolt korraldatud maakonna noortekeskuste päev.

Projektijuht  Reelika Enderi sõnul tuli idee noortekeskuste projektikonkursilt 2009. aastal. „Raha jäi üle. Nii see meile kaela suruti! Tegelikult  õnnestus üritus väga hästi,“ rääkis Reelika. 


Reelika Ender oli siis veel huvikeskuses noorsootöötaja kui projekti alustati 


Tublide tegudena kiideti veel Taebla ja Noarootsi noortevolikogude loomist. Aasta koostöö nominentidega kiideti Taebla valla ja  MTÜ Vidruka Teod ning Haapsalu Wiedemanni Gümnaasiumi ja Salong Plus koostööd.

Enne tunnustamist meenutati 2010. aastal kordaläinud ettevõtmisi ja kutsuti üles toetama noorte algatusi ning rõõmustada selle üle, mis meil toimub, mis meil olemas on. 


Ülle Lass

Lääne Maavalitus

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele