Läänemaa doonorluse-aasta kokkuvõte

Sisestatud: 23.12.2010

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus korraldab Haapsalus uue aasta esimese doonoripäeva teisipäeval, 11. jaanuaril kell 10.30–15.30 Haapsalu Gümnaasiumis (Kuuse 1, Haapsalu).

Kas teadsite, et Eesti regilaulus tähistab sõna punane hoopiski kaunist?Seega punane kingitus on kaunis kingitus.Verekeskus kutsub doonoreid tegema kaunist kingitust ka uuel aastal.  

2010 oli Läänemaal igati edukas doonorluse-aasta:
Haapsalus, Lihulas, Pürksis ja Ristil toimus 12 doonoripäeva, mida külastas kokku 965 abivalmis inimest ning 838 vereloovutuse abil täienesid haiglate verevarud 371 liitri võrra. Läänemaa doonoripäevadel alustas oma doonori karjääri 156 inimest.

Tervenisti pooled Läänemaal toimunud doonoripäevadest leidsid aset Haapsalus, kus kokku 654 lahke doonori abil õnnestus koguda 289 liitrit verd.

Verekeskus tänab patsientide nimel kõiki heategijaid ning oma koostööpartnereid Läänemaal selle elutähtsa abi eest!

Väikest verekaotust talub inimese organism suhteliselt hästi, kuid suurema verekaotuse korral on vereülekanne parim viis selle kompenseerimiseks.

Vereülekandeid tehakse traumade, vähktõve, vere- ja maksahaiguste, põletuste, vere hüübimishäirete, sünnitusabi jne korral, kuid ka plaanilistel operatsioonidel.  Doonoripäeva külastamiseks tuleks varuda umbes 45 minutit, millest vereloovutus võtab 5 kuni 10 minutit ning ülejäänud aeg kulub ankeedi täitmisele,
meditsiinilisele läbivaatusele ning väikesele puhkusele pärast vereandmist. Vereandmine on valutu ja ohutu protseduur,
mille käigus võetakse doonorilt 450 ml verd. See moodustab olenevalt kehakaalust kõigest 7-13% kogu täiskasvanu inimese verest.  Verekeskus soovitab tutvuda lisainfoga www.verekeskus.ee
Tule doonoriks, kui oled:

* terve, ei põe hetkel mõnda viirushaigust ega tarvita ravimeid * puhanud ja söönud * kehakaaluga üle 50 kg
* 18-60 aastaneViimasest vereandmisest peab olema möödunud meestel 60 päeva ja naistel 90 päeva. Kui Sul on olnud nõelravi, tätoveerimisi või naha augustamisi, saad verd loovutada 6 kuu möödudes.Vereloovutusele tulles võta palun kaasa pildi ja isikukoodiga isikut tõendav dokument.  PS! Nüüdsest saab meie tegemistel silma peal hoida ka Facebooki fännilehel Doonorid ja Sõbrad www.facebook.com/DoonoridjaSobrad Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus   

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele