Haapsalu bussijaamast

Sisestatud: 17.12.2010

Esmaspäeval, 13. detsembril 2010 kutsus maavanem Neeme Suur maavalitsusse Haapsalu linnavalitsuse ja Eesti Raudteemuuseumi esindajad, et koos arutada Haapsalu raudteejaamas asuva bussijaamaga seonduvat.


Raudteemuuseumi direktor Deana Põder ütles, et Haapsalu raudteejaamas asuva bussijaama ootesaal on jätkuvalt avatud iga päev kell 7-18. Bussijaama ootesaali lahtioleku aeg on kujunenud aja jooksul. Arvesse on võetud nii inimeste viibimist ootesaalis kui ka busside väljumisaegu.

“Bussijaama ootesaali pikemalt lahti hoida ei ole linnavalitsusel rahaliselt võimalik,“ selgitas linnapea Urmas Sukles. “Kui saame lisaraha, siis saame ka ootesaali pikemalt lahti hoida,” lisas Sukles.

Lääne maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhataja Merle Mäesalu osundas, et ühistranspordi riigihanke Läänemaal võitnud M.K. Reis-X OÜ on vastavalt riigihanke tingimustele kohustatud sõlmima Haapsalu Linnavalitsusega lepingu selle kohta kuidas ja mis tingimustel bussijaama Haapsalu raudteejaamas kasutatakse. Haapsalu aselinnapea Peeter Vikman ütles, et eelleping bussifirmaga on sõlmitud ning alustatud on ka põhilepingu sõlmimiseks läbirääkimisi. Eellepingu järgi on linnavalitsusel õigus küsida iga bussijaama läbiva bussiliini eest kuni 1 eurot päevas. Linnavalitsus ei ole seni oma õigust rakendanud, kuid nüüd on see kavas.

Raudteemuuseumi andmetel käib bussijaama ootesaalis keskmiselt 30 inimest päevas, kõige rohkem kella 11-16 vahel. “Kui linnas on suurem sündmus, näiteks nädalavahetusel jõululaat, siis on ka bussijaamas rohkem inimesi,” teadis Deana Põder. „Iga õhtuse lahtioleku tunni lisandumisega suureneb ka turvalisusrisk raudteejaama hoones“, lisas Põder.

Bussijaama ootesaalis on olemas puutetundlik ekraan, mis kuvab kõikide busside väljumisaegu andmebaasist bussireisid.ee. Maakonna ühistranspordihanke võitja M.K.Reis-X OÜ müüb bussijaama kassast tööpäevadel kella 8.30-13.00 ja 14.00-16.30 pileteid, eelmüügipileteid ja kuupileteid ettevõtte poolt teenindatavatele Haapsalust väljuvatele liinidele. Samal ajal on bussifirma infotelefonilt 5556 4006 võimalik saada infot kõikide väljuvate liinide kohta. Kõikide ühistranspordiliikide sõiduplaanide kohta on võimalik saada infot aadressil www.peatus.ee. Sõidupiletite eelmüük bussijaamast on olnud väike - juulikuust kuni 13. detsembrini on müüdud eelmüügist 8 piletit.

Kõige keerukamateks teemadeks osutusid Cargobussi teenuse paiknemine bussijaamas ning kommertsliinide piletite eelmüük. Cargobuss võib paikneda seal, kus firma otstarbekamaks peab. Kommertsliinidele saab pileteid eelmüügist osta interneti kaudu ja firmad ei ole kohustatud kohtadel eelmüüki korraldama. Kohtumistel tõdeti, et on vajalik läbirääkimiste jätkamine mõlemas suunas.

Lääne maavalitsuse õigusnõunik maasekretäri ülesannetes Kristel Jupits lisas, et vedajal (M.K.Reis-X OÜ) on kohustus märgistada ja nummerdada raudteejaama territooriumil asuvad bussipeatused, bussiinfo tuleb kajastada vähemalt kahel infotahvlil, milledest üks peaks asuma bussijaama ootesaalis teine õues. Sobiva koha välise infotahvli paigaldamiseks otsustab Haapsalu linnavalitsus.

Maavanem Neeme Suur avaldas arvamust, et linnavalitsuse ja M.K. Reis-X OÜ vahelise lepingu sõlmimisega selginevad ka Haapsalu raudteejaamas asuva bussijaama haldamise küsimused. "Saame täpsustada bussijaama lahtioleku aegu ja parendada info kättesaadavust. Kahjuks on bussijaamade haldamine keskselt reguleerimata, kõik põhineb konkreetsetel kokkulepetel," sõnas maavanem ja lootis, et Haapsalu osas saab kindlasti teenust paremaks muuta. Maavanem parafraseeris Mark Twain'i: “Kuuldused Haapsalu bussijaama surmast on tugevasti liialdatud.”

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele