Tunnustati Läänemaa ettevõtjaid

Sisestatud: 10.12.2010

Läänemaa ettevõtjate tunnustamine toimus neljapäeval, 9. detsembril 2010 Uuemõisa mõisa saalis. Ettevõtjatele esines ettekandega Arengufondi nõukogu esimees Raivo Vare, muusikalise vahepala pakkusid Helen Saar ja Mirjam Pihlak. Lääne maavanem Neeme Suur tunnustas viite ettevõtet alltoodud kategooriates. Sündmuse toetajaks oli Swedbank ja Ridala vald.

PKC Eesti AS Haapsalu tehas on valitud Läänemaa ettevõtjate 2010 tunnustuse saajaks kategoorias „Töötaja sõber“
 
Tunnustuse saajaks kategoorias „Töötaja sõber“ on ettevõte, mille põhitegevus on suunatud peamiselt tarbesõidukite tööstusele, lisaks telekommunikatsiooni- ja elektroonikatööstusele. Pakutakse juhtmeköidiste ja ühenduskaablite projekteerimise ning lepingulise tootmise teenuseid. Tunnustatav, nagu juba ära arvasite, on aktsiaseltsi PKC Eesti Haapsalu tehas.

Ettevõtte kuulub rahvusvahelisse kontserni PKC Group OY, PKC Eesti AS-il on tehased Keilas ja Haapsalus. 2009. aastal oli ettevõte käive 443.6 miljonit krooni, kasvades rõõmustava 1% võrra ning keskmine töötajate arv 998 töötajat. Selle aasta näitajad peale 9-t kuud on yle 1200 töötaja ning netorealisatsiooniga 85 milj. EUR'i, Haapsalu tehasesse on 2010 aastal taas tööle võetud üle 100 töötaja, pakkudes nüüd tööd ja leiba kokku 410-le inimesele. Täna pakub PKC töötajatele ka tasuta sportimisvõimalusi, tasudes spordisaali eest ja toetades osaliselt ujula kasutamist, korraldatud on soodsad võimalused lõunatamiseks. Nädalavahetuse töö korral tasuta kerge lõuna. Tegelikult on pisikesi väärtuseid rohkemgi - toetatakse või hüvitatakse gripi vaktsineerimine, toitlustussoodustus, töötajate lastele, jõulupidu koos kingitustega, ettevõtte suvepäevad, jõulupidu/jõulusöök, laste 1. septembri kingitused, tasu maksmiseta vaba päev 1. septembril, kaks tervisepäeva, sünnitoetus, matusetoetus, tööjuubelite preemiad, juubelisünnipäevade preemiad, rahvustähtpäevade tähistamine (8. märts), hüvitis pensionile siirdumisel.

Tunnustust tulid vastu võtma juhataja Leo Mander ja personalijuht Reelika Rohtoja

 
Rannarootsi Ärikeskus OÜ on valitud Läänemaa ettevõtjate 2010 tunnustuse saajaks kategoorias „Parim uustulnuk“
Tunnustuse saajaks kategoorias „Parim uustulnuk“ on ettevõte, mis tõi elavnemise Läänemaa jaekaubanduse turule, laiendas pakutava kauba valikut, kaasates erinevaid brände, andis uue võimaluse klientidele kvaliteetse kaubandusettevõtte teenuste tarbimiseks. Suurenenud konkurents aktiviseeris ka konkurente tõstma kaubanduspindade ning teeninduse kvaliteeti. Keskuses loodi ca 120 töökohta, mis aitas kaasa tööpuuduse vähendamisele Lääne maakonnas. Kompleksiga samaaegselt valminud tee-ehitus, millesse osaliselt investeeris ka ärikeskus, on kaasaegsemaks muutnud ka Uuemõisa ja Haapsallu sissesõidu välisilme. Külastatavuse poolest on siiani olnud parim kuu juuli, mil kogukülastatavus oli 158 000 ehk päeva koht veidi üle 5 000 külastaja. Talvekuudel on keskmine külastatavus päevas ca 3000 inimest.
Tunnustust tuli vastu võtma juhatuse liige Marko Kull.
 

Reinu-Einari OÜ on valitud Läänemaa ettevõtjate 2010 tunnustuse saajaks kategoorias „Piirkonna edendaja“
Esimeseks 2010 tunnustuse saajaks kategoorias „Piirkonna edendaja“ on valitud Läänemaa ettevõte, mille põhitegevuseks on teraviljakasvatus ja metsavarumine. Lisategevuseks on põllumajanduslikud ja metsanduslikud teenustööd. Ettevõte pakub ka põllumajandustehnika ja autoremondi teenust. 2009. aastal oli selle, peamiselt Kullamaa vallas tegusteva ettevõtte töötajate keskmine arv 9. 
2009. aastal oli Reinu-Einari OÜ müügitulu 11 722 668 krooni, mis oli 34 % suurem kui eelneval perioodil. 2009 a. ärikasum 1,62 miljonit, puhaskasum 906 181 krooni.
Tunnustuse saaja kategoorias „Piirkonna edendaja 2010“ on Reinu-Einari OÜ.
2008 aastal valis Eesti Erametsaliit ettevõtte juhi ja Vetisilla talu peremehe Einar Pärnpuu aasta parimaks talumetsamajandajaks. Einar Pärnpuu on aktiivne aktiivne ettevõtmiste initsiaator kohalikus elus ja poliitikas, juhtides esimehena Kullamaa valla volikogu. Perekond Pärnpuud on kogu Läänemaal tuntud kui küla- ja seltsielu edendajad - Einar Pärnpuu on Kullamaa Jahi- ja Kalameeste seltsi eestvedaja, abikaasa, Linda Pärnpuu, on Kullamaa seltsielu hing, põllumajanduskonsulent, vallavalitsuse liige ja osaleb mitmete mittetulundusühingute juhtimises (Kodukant Läänemaa, Üdruma Külaselts jt).

Tunnustust tulid vastu võtma juhatuse liikmed Einar ja Linda Pärnpuu 

 
Mellson Grupp OÜ on valitud Läänemaa ettevõtjate 2010 teiseks tunnustuse saajaks kategoorias „Piirkonna edendaja“
Kategoorias „Piirkonna edendaja“ tunnustatav ettevõte on korrastanud Läänemaa ainsa jäävaba sadama ning selle territooriumi, pakub sadamateenust kalalaevadele ning jahtidele. Viimaste parimaks teenindamiseks soetati 2009 aastal 60-m ujuvkai, turistide pakutakse hooajalist toitlustust ning tankimisvõimalust laevadele ja autodele. Mellson Grupp OÜ, mis pakub tööd 8 inimesele, projekteeris ja rajas Dirhami küla ja sadamahoone vesivarustuse ning kanalisatsiooni. Mellson Grupp OÜ on teinud suuri investeeringuid Dirhami sadama arendamisse ja piirkonna turismipotentsiaali paremasse ärakasutamisse. Käibe kasv 2009 aastal oli 45%, saavutades 5,1 miljoni krooni käibe, kasumiks saadi 60 tuhat krooni. Ettevõte teeb tõhusat koostööd kohaliku külakogukonna ning kohalike kalandusettevõtjatega   
Tunnustust tulid vastu võtma juhatuse liige Mart Vahtel.

 
PVMP-EX OÜ on valitud Läänemaa ettevõtjate 2010 tunnustuse saajaks kategoorias „Koostöövalmis tööandja“
Kategoorias „Koostöövalmis tööandja 2010“ tunnustatakse ettevõtet, mis on asutatud 1993 aastal ning alustas tootmistegevusega 1997 aastal Haapsalus Nurme 1 asuvates tootmishoonetes. PVMP-Ex OÜ põhitegevus on kvaliteetsetel, kõrgtehnoloogilistel Gore-Tex materjalidel baseeruvate pealisrõivaste tootmine, suurem osa toodangust läheb ekspordiks Rootsi, Soome, Norrasse, Saksamaale. Vabrikus töötab üle 300 inimese. 2009. aasta müügitulu 146 miljonit krooni, tulu kasv 10.2%, tulemiks kujunes puhaskasum 1,58 mln krooni. PVMP-EX OÜ teeb tihedat koostööd Töötukassa Läänemaa osakonnaga.
Hindame kõrgelt ettevõtte valmidust pakkuda tööd eelkõige töötutele inimestele. Läbi Töötukassa tööturuteenuste- töövahenduse, koolituse, tööpraktika ja palgatoetuse, on OÜ-s PVMP-Ex leidnud endale töökoha ligi 20 registreeritud töötut.

Tunnustust tulid vastu võtma juhatuse liikmed Alari Engman ja Kalju Metssalu.

Lisainfo:
Andres Huul
andres.huul@lak.ee


Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele