Läänemaa töövaidlejad saavad avaldusi esitada uuele aadressile

Sisestatud: 06.12.2010

Läänemaa töövaidlejad saavad alates käesoleva aasta detsembrist saata oma avaldused Pärnu TVK uuele aadressile Uus 2, Pärnu.Lääne inspektsiooni haldusala kuue maakonna töövaidlusi lahendavad kaks töövaidluskomisjoni asukohtadega Pärnus ja Kuressaares. Töövaidlusavaldus esitatakse kirjalikult kahes eksemplaris töötaja töökohajärgsele TVK-le. Kui töötaja töökohajärgses maakonnas TVK-d ei ole, võib avalduse saata kohalikku inspektsiooni või esitada töökohajärgse maakonna tööinspektorile.


Pärnu TVK lahendab väljasõiduistungitel töövaidlusi nii Haapsalus kui Paides. Seega saavad Lääne- ja Järvamaa töövaidlejad saata avaldusi kas otse või läbi kohaliku inspektsiooni Pärnu TVK-le.


Rendileandja tegevusetuse tõttu jäi novembri lõpus Tööinspektsiooni Pärnu kontor ilma elektrist ning oli sunnitud kiirendatud korras kolima uude asukohta aadressil Uus tänav 2. Vaatamata kiirele kolimisele toimub klientide teenindamine ja avalduste vastuvõtt aadressil Uus 2, Pärnu. Pärnu TVK-ga on võimalik ühendust saada numbril 56 230 234.


Käesoleva aasta üheteistkümne kuuga on Läänemaal esitatud 44 töövaidlusavaldust: 41 töötajate poolt ja 3 tööandjate poolt. Peamisteks nõueteks olid töötamise ajal maksmata töötasu ja tasumata lõpparve nõuded ning töölepingu ülesütlemise vaidlustamine.


2009 aastal esitati Läänemaal 68, 2008 aastal 35 töövaidlusavaldust.


Viivika Vilja

Teabespetsialist

Lääne inspektsioon

Tööinspektsioon

Viivika.Vilja@ti.ee

www.ti.ee


Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele