Ostes kuukaardi Haapsalu linnas sõitvatele bussiliinidele säästad oluliselt raha

Sisestatud: 01.12.2010

Lääne maavalitsus soovitab kõikidel sõitjatel, kes kasutavad regulaarselt Haapsalu linnaliine nr 1, nr 2 ja nr 3 soetada kuukaart, maksumusega 250 krooni. Kuukaarti saab osta kõikidest linnaliini bussidest ja M.K.Reis-X OÜ kontorist Haapsalu Raudteejaamas tööpäevadel ajavahemikul 8.30- 13.00 ja 14.00 - 16.30.
Siinkohal lihtne tasuvusarvutus: reisija, kes sõidab argipäeviti tööle ja õhtul koju linnaliini bussiga kulutab üksikpiletitele 378 krooni kuus, s.o 9 kroonine pilet x 21 argipäeva x 2 sõitu päevas (kodust-tööle, töölt-koju) = 378 krooni. Juhul, kui reisija soetaks kuukaardi 250 krooni eest säästaks ta samade reiside arvu korral 128 krooni. Kuukaardi soetamine on linnaliinide kasutajale soodsam üksikute bussipiletite ostmisest isegi juhul, kui seda kasutataks vaid 14-nel korral tööle ja töölt-koju jõudmiseks: 14 päeva x 9 kroonine pilet x 2 reisi = 252 krooni.


Lisaks sellele on kuukaardi ettenäitamine oluliselt mugavam ja kiirem viis sõiduõiguse tõendamiseks, kui igal sõidu korral osta bussijuhilt uus pilet ning arveldada sularahaga.

Maavalitsus ja M.K.Reis-X OÜ on omakorda huvitatud kuukaartidega arveldamisest, kuna üksikpiletite müümise protsess on aeglane ja selle tulemusena pikeneb peatustes viibimise aeg. Kuukaartide suuremal hulgal kasutusele võtmine suurendab tõenäosust, et bussid püsivad graafikus ja sõitjad jõuavad ettenähtud ajaks peatustesse. Busside sõidgraafikus püsimisest on huvitatud nii reisijad, maavalitsus avalike bussivedude tellijana kui ka M.K.Reis-X OÜ bussivedusid teostava ettevõttena.

Kasutagem võimalust sõita soodustingimustel Haapsalu linna bussiliinidel!


Lisainfo:

Merle Mäesalu

Arengu- ja planeeringuosakonna juhataja

Lääne Maavalitsus

tel: 472 5615

e-post: Merle.Maesalu@lmv.ee

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele