Läänemaa Muuseum kutsub näitusele

Sisestatud: 18.12.2008

13. jaanuaril 2009 kell 15 toimub näituse "Johann Christoph Brotze joonistusi ja käsikirju Eesti- ja Liivimaast Läti Akadeemilise Raamatukogu kogudest" avamine ja raamatu "Johann Cristoph Brotze. Estonica" (projektijuht prof Dr habil hist Raimo Pullat) esitlus Läänemaa Muuseumis.

Läti Akadeemiline Raamatukogu (endine Bibliotheca Rigensis, asutatud 1524) kujutab endast rikkaliku haruldaste raamatute ja käsikirjade varamut. Üks selle varamu ehteid on 1742. aastal Saksamaal Görlitzis sündinud, kuid pärast ülikooli lõpetamist Riiga asunud ja peagi sealse lütseumi kaasrektoriks saanud Johann Christoph Brotze rikas kollektsioon.

Johann Christoph Brotze kogus mitmesugust ajaloolist materjali. Nii joonistas ta üles enamiku Eesti-, Liivi- ja Kuramaa linnade vaateid ning koostas ülevaate nende ajaloost, majandusest, valitsemiskorrast ja elanike tegevusaladest. Samuti koopeeris ta vanu pitsereid, vappe ja münte, joonistas üles rahvarõivaid jne.

Palju on teavet ka Eesti kohta. Näeme pilte Tartust, Kuressaarest, Narvast, Pärnust, Tallinnast ja teistest Eesti linnadest.

Näitus on varem üleval olnud Tallinnas, Tartus, Kuressaares, Viinis, Prahas, Salzburgis, Berliinis, Göttingenis, Varssavis, Helsingis, Kiievis ja Moskvas.

Nüüd on hea võimalus tutvuda selle põneva koguga Läänemaa Muuseumis. Suurimat huvi pakub see kindlasti saksa keele ja kunsti huvilistele aga kindlasti ei jäta külmaks ka tavakülastajat.

Näituse avamisel osaleb ka Läti Vabariigi Suursaadik.


Näitus on avatud 13. jaanuarist 28. veebruarini 2009. Läänemaa
Muuseum (Kooli 2, Haapsalu) on avatud T - L kell 11.00 - 16.00.

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele