Aasta parimad noorsootöös on Ave Tapner ja Harri Puskar

Sisestatud: 29.12.2009

Esmaspäeval tunnustas Lääne maavalitsus noorsootöö aasta parimaid. Parima noorsootöötaja preemiaga autasustati Ave Tapnerit ning parima noore tiitli sai Harri Puskar.

Noorsootöö aastalõpu koosviibimisel Haapsalus parimaks noorsootöötajaks valitud Ave Tapner juhib juba kolmandat aastat Võnnu noorteseltsi, saamata selle eest mingit tasu. Samuti on Ave juhendada reedeti toimuv laste- ja noortering ligi kolmekümnele lapsele ning näitering, mille traditsioonilisi etendusi ka näiteks Ridala valla jõulupidudel näha saab. “Sest selleta pole nende sõnul jõulud päris jõulud,” ütles Ridala valla noorsootöötaja Urve Sarapik.

Ave Tapner (paremal) tiitlit vastu võtmas

Peale mitmete meelelahutuslike ürituste korraldamise, ning ka fotokonkursi läbiviimise, hindavad Ridala valla elanikud Ave kohusetundlikkust ning loovust. “Ave on meie jaoks tõeline pärl,” ütles Urve Sarapik ning lisas, et tema peale saab kindel olla 120 protsenti.
Ave Tapneri kõrval tunnustati ka kodutütarde rühmavanemat Maire Kruusi, kes on ka aktiivne Kirbla küla liige ning naiskodukaitsja, ja Haapsalu Noorte Huvikeskuse noorsootöötajat Reelika Enderit, kes peale Haapsalu noorte leiab aega ka ülemaakondliku Avatud Noortekeskuste päeva korraldamiseks.

Noorsootöötajatele sarnaselt said preemiaid ka maakonna noored, kellest Aasta noore
tiitli 2009 sai Haapsalu Wiedemanni Gümnaasiumi õpilane Harri Puskar.

“Ta on inimene, kes suudab rohkem teha, kui ütleb. Rohkem kui välja näitab ja sellest räägib,” ütles koolikaaslane Neveli Niit.
Harri tegemiste hulka kuulub aktiivne osalus nii kooli kui ka Haapsalu Noorte Aktiivis ja Läänemaa Noortekogus. Poliitika ja ajaloo huvilisena mängib ta mälumänge ning viib läbi vastava teemalisi projekte. Tänavu sügisel oli Harri üks juhtidest apoliitilisele valimisprojektile “Küpsis”, mis maakonna noori valima kutsus. “Ta vist ei maga,” ütles Lääne maavanem Neeme Suur naljatledes Harrile Aasta noore preemiat üle andes.

Harri Puskariga kandideerisid Aasta noor 2009 tiitlile ka kodutütar Heli Esko, kes on Läänemaa esimene I järgu kodutütar, ja Keity Pook, kes on aktiivne nii oma koolis, Haapsalu Wiedemanni Gümnaasiumis, kui ka üle-eestilises tantsumaailmas.  
  


Läänemaa noorsootöö aastalõpu koosviibimise töises osas tutvustas Hannes Sildnik Euroopa Liidu tulevikuvaateid seoses noorsootöö ning noortega.

Samuti andis maakonna noorsootöö- ja spordispetsialist Ülle Lass tagasivaate 2009.aasta suurimatest tegemistest valdkonnas.
Aasta noorsootöötaja ja noore preemia kõrval jäid välja andmata aasta teo ning noorteühenduse tiitlid, kuna ühtegi kandidaati ei esitatud.

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele