TORE päev Läänemaa koolijuhtide juures

Sisestatud: 17.12.2009

10. detsembril toimus Haapsalus Läänemaa koolijuhtide aastalõpu seminar “TORE kool”. MTÜ NÜ TORE tegevjuht, Marju Jaanimäe ja TORE koolitaja, Hannes Lents tutvustasid TORE tegevust, selle toimimist koolikeskonnas, tugiõpilastegevuse metoodika sügavamat tasuta ja mõju noore kasvamisele jne.


PILDIL: Marju Jaanimäe (MTÜ NÜ TORE tegevjuht) ja Hannes Lents (TORE koolitaja) tervitamas Läänemaa koolijuhte nende tradisioonilisel aastalõpu seminaril.
Pildi autor: Ülle Lass (Lääne Maavalitsuse noorsootöö ja spordi nõunik)

Läänemaa koolijuhtide aastalõpu seminari osales paarkümmend koolijuhti.  Koolitaja, Hannes Lents: “TOREst olen saanud mõtte just asjade PÄRIS olemise kohta: PÄRIS tunne, PÄRIS elu kogemine ja PÄRIS suhted. Mäletan, et kui liitusin kooltiajate koolitusega, siis koolitaja - Ülo Vihma - küsiti ikka, kuidas ma tunnen...Ja tuli päriselt kah mõelda, mida ma TUNNEN, mitte, mida ma mõtlen, vaid mida ma TUNNEN ja see tunnetest arusaamine, tunnete mõistmine, selekteerimine on just TOREst tulnud. See on üks oluline osa, et aru saada, mis PÄRISELT elus toimub... ja miks on asjad nii, nagu nad on.  Ja kuna inimesed võtavad nooruses omandatud oskused, arusaamad kaasa ka täiskasvanu ellu, siis tänaseks on minust saanud parem firmajuht, parem isa, parem kaaslane ja partner...” 

Tegevjuht, Marju Jaanimäe rääkis koolikeskkonnast kui ühiskonna minimudelist, mõtles koos osalejatega väikeste märkide peale (nagu näiteks “Tere!” ütlemine koolikultuuris), mis kõnelevad võõrale üsna selgelt, kuidas asjad koolis on. Veel arutles ta asjade üle, mis mõjutavad igapäevast suhtlemist koolis, milline on inimeste MEELSUS koolis käies (kontaktivõime, pühendumisvõime, pingetaluvuse võime, emotsionaalne kohalolek jne) ja ärgitas koolijuhte mõtlema, mis on nende panus koolijuhina noore kasvamise teel ka kas on midagi, milles sooviks veel parem olla ja mille kohta sooviks veel rohkem teada. 

Päeva raames sai tutvustatud TORE põhikoolituse süsteemi ja sisu ning koolitjuhtide aastalõpu seminari korraldaja, Lääne Maavalitsuse noorsootöö ja spordi nõuniku, Ülle Lassi, sõnul saab päeva lugeda igati korda läinuks ja tulemuslikuks, kuna uuel aastal terendab ees TORE põhikoolituse projekti kirjutamine vähemalt kuuele Läänemaa koolile, kes said innustust TOREtegevust käivitada just koolijuhtide aastalõpu seminaril! 

Vaata pilte sellest päevast: http://www.foto24.ee/album/49954/1 

Et me jätkuks ja üha laieneks!
Marju Jaanimäe
MTÜ Noorteühingu TORE tegevjuht

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele