EELK Haapsalu Püha Johannese koguduse teenetemärgi saab kirikumees Arnold Korjus

Sisestatud: 11.12.2009

6. detsembril 2009 otsustas EELK Haapsalu Püha Johannese koguduse nõukogu anda koguduse teenetmärgi Haapsalu koguduse kauaagsele kirikumehele Arnold Korjusele.


Haapsalu koguduse teenetemärk asutati 2002. aastal. Teenetemärk on kullatud metallist valmistatud ladina rist, mille esikülg on kaetud punase läbipaistva kuumemailiga. Risti peal on hõbedast valmistatud lendutõusev nimbusega kotkas. Kotkas on evangelist Johannese sümbol. Johannes jõudis enam kui keegi teine surelikest lähedale taevastele saladustele. Hõbe on puhtuse ja vaimuvalguse värv, tähistab õilsust ning ustavust. Punane on taevaliku tõe ja elujõu värv. Hõbe ja punane on Läänemaa värvid. Kotkas on samuti Läänemaa ja Haapsalu vapil. Teenetemärk antakse Eesti või välisriigi kodanikule Haapsalu kogudusele ja Haapsalule osutatud eriliste teenete eest.

Teenetemärgiga on tunnustatud järgmiseid isikuid:
Heino Noor (koguduse nõukogu auliige, Siberis nõukogude repressivpoliitika tulemusel hukatud emade mälestuse jäädvustaja);
Dr. Toomas Siitan (Haapsalu Vanamuusika Festivali asutaja ja kunstiline juht);
praost Martin Marcolla (Rootsi Öster-Haninge koguduse õpetaja, toomkiriku oreli ja küttesüsteemi projektide toetaja);
Ülo Niin (koguduse juhatuse esimees ja toetaja rasketel aegadel 1976-1991);
Anneli Ammas (Haapsalust pärit ja Haapsalut tuntuks teinud ajakirjanik)
Evi Süsi (diakooniatöötaja, koguduse järjepidevuse hoidja);
praost Veli-Matti Hynninen (Loviisa, sõpruskoguduse õpetaja, suurte teenete eest Haapsalu tuntuks tegija ja koguduse töö toetaja).

Arnold Korjus sündis heinamaarjapäeval, 2. juulil 1931.a. Haapsalus. Kirikumees on ta aastast 1993. Ta on olnud koguduse nõukogu ja juhatuse mitme koosseisu liige. Koguduse õpetajana saan kinnitada, mul ei ole Haapsalus teenitud 34 aasta jooksul olnud nii head kirikumeest kui Arnold Korjus. Arnot võib iseloomustada kui ausat, täpsed, korrektset, head suhtlejat ja meeldivat inimest.

Teenetemärk Arnold Korjusele antakse üle Haapsalu toomkirikus Püha Evangelist Johannese päeval 27.12.2009.Tiit Salumäe

Haapsalu koguduse õpetaja, praost assessor

tsalumae@yahoo.com

5280635

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele