Tagasivaade turismiaastasse 2009

Sisestatud: 10.12.2009

Väike kokkuvõte 2009 aasta olulisematest sündmustest Läänemaa turisminduses.

  

2009. aasta alguses sai Läänemaa päris oma suveniiri. Konkursi tulemusena valiti välja kaks võidutööd -  Margarita Erit'i meene Linane luik ning Karin Kallman'i Lihula lilltikandiga kruusid.

                  

 

Võidutööd on müügil ka Läänemaa Turismi Haapsalu Turismiinfokeskuses, mis asub 

alates novembrist uuel aadressil – Karja tn 15, Haapsalu. Regiooni sümboolikaga suveniire on 

võimalik soetada ka kodunt lahkumata, nimelt meie kodulehelt asuvast e-poest on tellimine 

lihtne ja mugav. 

 

Läänemaa Turismi kodulehe vahendusel on sel aastal uuendusena avatud ka  fotopank, kust leiab kogumiku Haapsalule ja Läänemaale omastest fotodest, mida saab tasuta kasutada – kasutage võimalust! Lisaks on võimalik  kodulehe 

vahendusel kursis olla Läänemaa turismiettevõtjate sooduspakkumiste ning erikampaaniatega.  

 

Läänemaa Turismi kodulehel on olemas nüüdsest majutuste online broneeringusüsteem, see on loodud sinna koostöös Baltics Travel Groupiga. Hetkel on sellega liitunud 5 majutust Haapsalust ja Läänemaalt. Süsteem on nii eesti keelsel, kui ka inglise ja saksakeelsel lehel. Loodetavasti on kliendil sellest mugav majutust broneerida.  

 

Suvehooajal toimus foto-ja videokonkurss „Hetked Haapsalus ja Läänemaal". Tulemusi võib lugeda kodulehelt ja pildid on üleval galeriis. Läänemaa Turism tänab südamest kõiki osalejaid, meie galerii sai mitmete ilusate ja huvitate fotode võrra rikkamaks. Loodetavasti on võimalik konkurssi korraldada ka järgmisel aastal.  

 

 

Traditsiooniliste turunduskanalite kõrval saab tänapäeval inimene üha rohkem informatsiooni uue meedia kaudu. Seetõttu on nüüdsest Läänemaa Turism MTÜ alustanud Haapsalu linna ja Läänemaa tutvustamist erinevates e- kanalites. Alates oktoobrist on regioon esindatud veebikogukondades Facebook , Twitter ja Flickr.  

 

Kuurortlinna Haapsalu üks selle-aastaseid suurprojekte on kindlasti Promenaadi ja Kuursaali renoveerimine. Sel suvel jäid nii linna ilusaim jalutuspaik kui suverestoran mõlemad külastajatele suletuks. Milline hakkab Promenaad ja Aafrika rand välja nägema, on raske ette kujutada. Sinna peaks tulema paadilaenutussild ja paviljon, allikapaviljon, 

mille põrand tuleb klaasist, supelsild koos supelmajaga, vabaõhumuusika lava ja tantsuplats ning purskkaev ja avalikud tualetid. Hetkel on see koht kui õhuloss – porisel ehitustandril saab tulevasest ilust ainult unistada. Unistused saavad teoks vähem kui aasta pärast. Küll aga on võimalik juba praegu aia tagant muudatusi piiluda, järgmisel suvel ootab promenaad uues kuues ja uhkuses külastajaid oma võlusid avastama!  

 

Nõva puutumatu loodus oma kaunite liivarandade ja männimetsadega sai selle suve lõpuks tomuvaba ühendustee nii Haapsalu kui Tallinnaga.  

 

Juulist sai Haapsalu juurde paiga, mille nime tuntus ületab Valge Daami legendi —  keskuse, mis elustab Ilon Wiklandi ja Astrid Lindgreni loodud maailma –Iloni Imedemaa.   Iloni Imedemaa teemakeskuses saab uurida katuse–Karlssoni elupaika, mängida Bullerby söögitoas, kiigata kööki, ringi vaadata vana Mattiase majas, ronida salatuppa kapi taga ja 

kuulata võlukaevust muinaslugusid. 

 

Läänemaa on sellest suvest rikkam ka ainulaadse seikluspargi poolest – avatud on 

Roosta 

Seikluspark

. Analoogsed seikluspargid lähima 1500 km raadiuses puuduvad. Roosta Puhkekülas on suve hooajal iga päev kell 10 - 19 avatud kolme rajaga seikluspark, alates 1. novembrist saab seiklusparki külastada ette tellimisel. Seikluspark on kolmerajaline, erinevate raskusastmetega ning püstitatud olemasolevatele mändidele. Seiklusrada on looduslik ja osalejatele atraktiivne. 

 

Peale selle omistati puhkekülale detsembri alguses tunnustus Märk Kindlast Arengust.  Komisjoni otsus lähtus esitatud aruannetest ning analüüsist, milles olid aluseks võetud ettevõtte lõpparuanne, testkülastuse ja välishindamise aruanded. Roosta puhul toodi eraldi välja pühendumus ning aktiivsus kogu kvaliteediprogrammi protsessi läbiviimisel!  

 

Suvi pakkus elamusi ka vesiharrastajatele – Lohesurfarid said Vasikaholmile ametliku harrastuspaiga, kus huvilisi õpetada, võistelda ja ekstreemsporti harrastada. Ning jahisadamas oli võimalik minna seilama vanaaegse puupurjekaga – jahtaga Runbjarn. Lõbusõitu saab seltskonnaga nautima minna ka tuleval aastal. 

 

2009 aastal uksed avanud majutusasutused maakonnas (Majandustegevuse registri alusel): 

1) Madise Puhkemaja Nõva vallas 

2) Veskiviigi hostel Haapsalus 

3) Pivarootsi õppe-ja puhkeskus Hanila vallas (taas tegevust alustanu) 

4) Laterna kodumajutus Haapsalus (taas tegevust alustanu) 

5) Norrenda puhkemaja ja puhkeküla Vormsi saarel (taas tegevust alustanu) 

6) Altmäe talu kodumajutus Kullamaal 

7) Lugukala külaliskorter Haapsalus 

8) Algallika külalistemaja Hanila vallas 

9) Tiiker Kodumajutus Haapsalus 

10)  Feim & Sull hostel Vormsi saarel 

 

UUED KOHAD... 

 Läänemaal Silma looduskaitsealal Saunja külas avati loodushariduskeskuse 

õppehoone. Loodushariduskeskuses on õppeklass neljakümnele inimesele ja 

olmeruumid ning seal hakatakse õpetama nii noori kui ka vanemaid huvilisi. Koht on 

haruldane oma erakordse linnurikkuse poolest. 

 

Haapsalus Ehte tänaval avas uksed uus käsitöo- ja disainipood. Tegemist on 

hubase ja mõnusa poekesega, täis armsaid asju, mis toovad naeratuse näole. Ka 

käsitöö- ja kunstitegijatele pakub pood palju põnevat. Samuti saab seal viltima 

õppida! 

 

Kohtumisteni!

www.westest.ee

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele