ERR: Hakkaja Kaisa toob Haapsallu jõulud

Sisestatud: 07.12.2009

Esmaspäeva hommikul esietendus Haapsalu kultuurikeskuse rõdusaalis Astrid Lindgreni loo „Hakkaja Kaisa“ ainetel kirjutatud jõulunäidend. Lavastuses kõlab terve hulk uusi lastelaule, mille muusika ja sünad on spetsiaalselt sellele lavastusele loonud Haapsalu oma helilooja Sirje Kaasik.

Lugu on lihtne, südamlik ja kaasahaarav. Vanaema väänab jala välja ja nii jäävad jõuluettevalmistused väikese kuid hakkaja Kaisa õlule. Lavastaja on näidendisse lisanud ka uusi tegelasi, mis sobivad tänavusse Haapsallu. Näiteks linnapea.


Trupp on kuu aja jooksul tõsist mahvi saanud. "Päris palju, aga tegelikult see oli seda väärt," rääkis Hakkaja Kaisa osatäitja Kristiina Teller Hommikutelevisiooni uudistele. "Ega, noh, nädalas vähemalt viis korda tegime proovi, aga noh, muidu oli super!"


Pühapäevane kontrolletendus näitas, et tükk on tõepoolest lavaküps. Lavastaja Aivo Paljasmaa oli trupiga rahul. "Ma ei saa ju tänamata jätta heliloojat, Sirje Kaasikut, kellel on minu meelest väga sobilikud, head meloodiad ja laulud selles tükis."


Paljasmaa selgitas, et näidendi kirjutas ta Aidi Valliku soovitusel Astrid Lindgreni jutu ainetel, ta võttis sealt situatsiooni ja peategelased, ise lisas näiteks naabri Kalle ja linnapea. Näidendit kirjutades jälgis lavastaja, et tõkis säiliks Astrid Lindgreni hingus.


„Hakkaja Kaisat“ mängitakse ühtekokku kümme korda. Ja siis on kõik, sest seda tükki ju jaanipäeval ei mängi.

VAATA UUDIST SIIT (alates 2 min 18 sek)

Hakkaja Kaisa on alates 2:18

Urmas Lauri
urmas.lauri@err.ee

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele