ERR: Lihula valla tulud on sulanud rohkem kui veerandi võrra

Sisestatud: 07.12.2009

Lihula vald on üks kuuest Eesti omavalitsusest, mille tulud on mullusega võrreldes sulanud rohkem kui veerandi võrra, mistõttu võidakse ajutiselt sulgeda isegi külaraamatukogu.

Üksikisiku tulumaksu on maksu- ja tolliameti andmeil 11 kuuga laekunud üle nelja miljoni krooni vähem, kuid augu kaevamisel on kaasa aidanud ka maksuamet. Nimelt anti Lihulale mullu ekslikult miljon krooni rohkem, tänavu aga tehti tasaarveldus. Vahepeal oli aga Lihulas jõutud ülemäärane raha sirgeks lüüa, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Me oleme vallas läbi viinud päris põhjaliku revisjoni ja esmaspäeval kavatseme koalitsioonipartneri ja valitsusega maha istuda ja teha oma kriisikava - et kuidas sellest välja tulla. Ei ole võimatuid asju, kõik on võimalik," rääkis Lihula volikogu esimees Tiina Lobja (Reformierakond).

Lobja näeb kokkuhoiuvõimalust eelkõige vallaametnike palkade kärpimises ning ka näiteks külaraamatukogude ajutises sulgemises.

Lihula uus vallavanem Riho Erismaa on ametis olnud alles veidi üle nädala ning põhjalikku kärpekava pole tal veel olemas. Ka tema näeb üht väljapääsu personali palkade vähendamises.

VAATA UUDIST SIIT 

Urmas Lauri
Läänemaa, Lihula
Eesti Rahvusringhääling

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele