ERR: Läänemaal tunnustati parimaid ettevõtteid

Sisestatud: 03.12.2009

Läänemaa ettevõtlusseminari kulminatsiooniks oli parimate ettevõtete tunnustamine.Kuulutati välja koostöövalmis tööandja, piirkonna edendaja, töötaja sõber ning parim uustulnuk, vahendasid ERRi teleuudised.

Koostöövalmis tööandja on tänavu Haapsalu Uksetehas - Läänemaa tootmise lipulaev ning üks vanemaid eraettevõtteid, kel on raskuste kiuste majandussurutisega õnnestunud toime tulla. Piirkonna arendajana tunnustati Hanila vallas Kõmsil tegutsevat traadist toodete tootjat aktsiaseltsi K-Met.

Paliveres turvaklaasist tooteid valmistav Pal-Klaas nimetati töötaja sõbraks. Parimaks uustulnukaks on osaühing Kunstigalerii, mis haldab Haapsalu peatänavale loodud Epp Maria galeriid.

"Elu sunnib, kunstnik peab ka ettevõtja olema, need ajad on muinasjuttudes, kus kunstnik, barett viltu peas, pööningul maalib ja siis nälga sureb," rääkis kunstnik ja ettevõtja Epp Maria Kokamägi. "Meie oleme see kunstnikepere, kes tahab ikkagi ellu jääda ja kõike head ja paremat vaatajale pakkuda."

Epp-Maria Kokamägi usub, et suurte konglomeraatide aeg on läbi ning ettevõtluse tulevik on tugevad väikesed kuid teotahtelised perefirmad. Epp Maria Kokamägi ja tema abikaasa Jaak Arro on kunstnikud, vanem tütar Liisu Arro on keraamik ning Anni Arro kokakunstnik.

Parimaid ettevõtjaid tunnustas Lääne maavalitsus koostöös Läänemaa Arenduskeskusega ning Swedbankiga.

VAATA UUDIST SIIT  

Urmas Lauri
Eesti Rahvusringhääling

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele