ERR: Haapsallased võiksid hakata tähistama kassipäeva

Sisestatud: 01.12.2009

Juba kuus aastat Haapsalus Kastani linnaosa metsaaluses pesitsenud kassikoloonia otsustati likvideerida ilma loomadele suuremat häda tegemata ning nüüd võiks 1. detsembrit linnas kassipäevana tähistama hakata.Tänast päeva võib Haapsalus lausa kassipäevana tähistama hakata, sest jõuti kokkuleppele, kuidas korraliku ulualuse saanud kasside eest edaspidi hoolt kandma hakatakse, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tööotsijate ühing pakkus loomadele ulualuseks vana garaaži, mis kõpitseti linnavalitsuse raha eest kassikõlbulikuks. Edaspidi linn kasside ülalpidamise eest enam raha välja käima ei pea, loomade eest hoolitsevad, nagu ennegi, kassisõbrad. Koloonias on praegu umbes 30 kassi.

"1. detsember on selline päev, mida võib nüüd Haapsalu linna tähtpäevade kalendrisse kanda - see on kassipäev," ütles Haapsalu linnakeskkonna peaspetsialist Triin Tarv. "Täna me sõlmisime protokolli, kus kolm osapoolt on pannud paika omad lubadused ja tegevused. Nüüd me peame sellest lähtuma ja vaatama, kuidas see asi siis edasi läheb."

Rahulikult saavad kassisõbrad magada ilmselt alles homme öösel, kui loomad on uude kodusse kolitud.

"Ei tea, kas veel homme saab, kas ühe päevaga neid saab kinni püüda, võib-olla läheb paar-kolm päeva aega," arvas loomasõber Reet Säinas. Siis tõesti võib-olla rahunen maha ja saab öösel magada."

Kasside toitmisega on kümmekond loomasõpra seni toime tulnud. Hommikul kell pool üheksa ja kell kolm pärastlõunal rivistuvad kassid söögiootele. Majja kolitud loomad tuleb vaktsineerida ning osa neist ka kastreerida. Selleks kulub kassisõpradel umbes 15 000 krooni.

Reet Säinase sõnul praeguse seisuga neil seda raha ei ole, kuid nad loodavad inimeste peale, kes on nõus aitama, ja loomakaitse peale.

Aga Kastani kassid võivad oma kalendris homset päeva hakata tähistama kui Suurt vangistamispäeva.

VAATA UUDIST SIIT  

Urmas Lauri, Haapsalu
Eesti Rahvusringhääling

Sündmuste kalender
Kõik kategooriad
Oota!
Tagasiside toimetusele